A Haber

A Haber Canlı İzle

Ülkemizdeki haber kanallarından bir tanesi A Haber televizyon kanalıdır. Çalık Holding tarafınca kurulan bu kanal, ülkemizdeki HD yayın yapan ilk televizyon kanalı olması özelliği ile bir öncülüğe sahiptir. 25 Nisan 2011 tarihinde kurulan A Haber televizyon kanalı, Turkuvaz Medya Yayın şirketine ait olmaktadır. Birçok kanalın olduğu gibi bu kanalın da merkezi, İstanbul’dur. Sadece ülkemizde değil, aynı zamanda Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de yayın hayatını sürdürmektedir. Daha önceleri kanalın genel yayın yönetmeliğini Erdoğan Aktaş yaparken, daha sonraları bu göreve Cengiz Er gelmiştir. Şu anda ise Dijital Yayınlar Genel Müdürü görevinde, Mustafa Yüce bulunmaktadır. Sorumlu Yazı İşleri Müdürü ve İnternet Yayın Sorumlusu ise Şefik Çalık’tır. A Haber hem HD Hem de SD yayın yapan kanallardan bir tanesidir. Sadece haber kanalı olarak bilinse de aslında bazı spor karşılaşmaları da bu kanalda verilmektedir. Ülkemiz ve dünya için büyük öneme sahip olan spor müsabakaları bu kanalda Türk izleyicilerine gösterilmiştir.

A Haber Televizyon Kanalı Nasıl İzlenir?

Web sitesmizden hem yayın akışı takip edilebilir hem de canlı olarak A Haber televizyon kanalı seyredilebilir. A Haber radyo kanalı da bulunmaktadır. Bazı programlar aynı anda radyoda da verilmektedir. İzleyiciler aynı zamanda radyodan da haber programlarını takip edebilmektedir.  A Haber SD yayınlarına ulaşmak için Digitürk 32. Kanal, D-Smart 35. Kanal, Kablo TV 56. Kanalı açmak yeterlidir. Türksat uydusu ise 12053 frekansında bulunmaktadır. HD yayında ise Digitürkte 332. Kanal, Kablo TV’de 8. Kanaldan izlemek mümkündür. A Haber Avrupa için ise Türksat uydusundan 11883 frekansını ayarlamak gerekmektedir. Ülkemizin birçok yerinden de A Haber radyo frekanslarına ulaşmak oldukça basittir.

A Haber Televizyon Kanalı Programları Hakkında Bilgi

A Haber televizyon kanalının en çok izlenen ve en çok beğenilen programları Yap-Boz, Satır Arası, Canan Barlas ile Gündem, Memleket Meselesi, Kadraj, Düşünce Atlası, Unutma, Hatırla, Portre, Belgesel Kuşağı, A Haber, Perde Arkası, Haber Özel, Bir İnsan Bir Hikaye, Toplumsal Hafıza, Arka Plan, Söz Teması, Seyahatname ve Diplomasi isimli televizyon programlarıdır. Bu programların yanı sıra A Haber’de Ergün Diler, Bekir Hazar, Mehmet Barlas, Engin Ardıç, Okan Müderrisoğlu, Hıncal Uluç ve Hasan Basri Yalçın gibi isimler yazarlık yapmaktadır. A Haber sunucuları ise, Cansın Helvacı, Gökhan Kurt, Nikan Günay, Setenay Cankat, Hikmet Öztürk, Ergün Diler, Mehmet Derindağ, Bekir Hazar, Barış Keskin, Canan Barles, Orhan Sali, Murat Gener, Salih Nayman, Zeynep Bayramoğlu, Banu El, Duygu Leloğlu, Can Okanar, Hilal Özdemir, Erkan Tan, Şafak Tükle ve Hakan Uysal yapmaktadır. Başarılı programlar ve başarılı sunucular sayesinde bu kanal çok sayıda ödül almıştır. 2015 senesinde gerçekleşen Kasım Genel Seçimlerinde ise kanal 25 ayrı ceza almıştır.

Kanalda her Cuma 21.00’da aktüel program, hafta içi her gün Kadraj programı, her cumartesi 22.00’da Yap-Boz programı bir haber araştırma programıdır. Aynı zamanda güncel olayların konuşulduğu Diplomasi programı da bu kanalda yayınlanmaktadır. A Haber ile ortak yayın yapan televizyon programının amacı insanlara en güncel, en doğru haberleri anında verebilmektir. 24 saat haber yayını yapan bu televizyon kanalı, aynı zamanda 24 saat boyunca kesintisiz bir şekilde HD olarak yayın yapmaktadır. Hem programlarının hem de görüntünün kalitesi ile izleyen vatandaşların beğenisi kazanmaktadır. Gündemden her zaman haberdar olmak ve son dakika haberlerinden her zaman bilgi sahibi olmak için takip edilmesi gereken önemli ulusal kanallardan bir tanesi A Haber televizyon kanalıdır.

Canlı TV Kanalları