A Spor

A Spor Canlı İzle

A Spor Turkuvaz Medya Grubu’na ait ve Çalık Holding denetimine tabii bir televizyon kanalıdır. İsminden de anlaşılacağı üzere spor üzerine kurulmuştur. 2015 yılının Temmuz ayında yayın hayatına başlanması planlanmıştır. Fakat, Türksat 4A uydusunun problemleri sebebi ile bu tarih ertelenmiştir. Bu nedenle 15 Temmuz 2014’te yayın hayatına başlaması düşünülen A Spor, 18 Eylül 2014 tarihinde ilk kez yayın yaparak, yayın hayatına merhaba demiştir. Bu kanal ATV, A Haber, A News, A Para, Minika Go ve minika ÇOCUK kanalları ile kardeş kanaldır. Aynı medya grubuna ait olmaları sebebi ile kardeş kanal olarak adlandırılmaktadır. Turkuvaz Atv Televizyon Prodüksiyon Şirketi unvanında olan bu kanal, İstanbul merkezli bir televizyon kanalıdır. Dijital Yayınlar Genel Müdürü Mustafa Yüce, Sorumlu Yazı İşler Müdürü ve İnternet Yayın Sorumlusu ise, Şefik Çalık’tır.

A Spor
A Spor

A Spor Televizyon Kanalı Nasıl İzlenir?

Buradan canlı bir şekilde bu televizyon kanalı izlenebilmektedir. Ayrıca farklı web sitelerinden de canlı yayın olarak izlenme imkanı bulunmaktadır. A Spor frekansı ise 12053 Mhz, Symbol Rate 27500, Polarizasyon H (Yatay), FEC ise 5/6 olmaktadır. Dijitürk 88. Kanal, Tivibu 81. Kanal, Tivibu 80. Kanal ve Kablo TV 142. Ve 143. Kanaldan A Spor televizyon kanalını izlemek mümkündür. Yayın akışı ve programları, sunucuları, konukları hakkında bilgiyi de yine A Spor televizyon kanalının web sitesinden edinebileceğiniz gibi televizyon kanalını takip ederek de edinebilirsiniz. Ayrıca eğer güncel bir maç bulunuyor ise, bu maçın canlı olarak skor bilgilerini de yine bu web sitesinden alabilirsiniz. Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor takımlarına ait bilgilere ve haberlere ayrı ayrı başlıklar altında web sitesinden ulaşabilirsiniz.

A Spor Televizyon Kanalı Programları Hakkında Bilgi

Sabah Sporu, Takım Oyunu, Spor Ajansı, Gün Ortası, Spor Gündemi, Ana Haber, Artı Futbol, Son Sayfa, 90’A, Skorbord, Devre Arası, Futbol’a, Futbolmatik, Takım Oyunu programları genel olarak canlı yayın ile izleyicilerine spor ile ilgili ayrıntılı gelişmeleri vermektedir. Ayrıca spor alanında uzman olan konuklarda bu programlarda ağırlanmaktadır. Bu programlar dışında spor ile alakalı herhangi bir müsabaka, kura ve benzeri önemli anlık olaylar da canlı yayın olarak A Spor televizyon kanalında yayınlanmaktadır. Spor denildiğinde ülkemizde her ne kadar akla ilk olarak futbol gelse de bu kanal futbol ile sınırlı bir kanal değildir. Ülkemizde ve dünyada spor ile ilgili olan her son dakika gelişmesi ve anlık olayları A Spor televizyon kanalında masaya yatırılmakta, tartışılmakta ve analiz edilmektedir. Her müsabaka ve maçta aynı şekilde spor branşı ayrımı yapılmaksızın analiz edilmekte ve spor alanında uzman kişilerin görüşleri ile birlikte seyircilere sunulmaktadır. A Spor yazarları ise Gürcan Bilgiç ve Hıncal Uluç’tur. Bu spor alanında önemli olan iki insanın anlık köşe yazıları ve bilgilendirmelerini de web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Spor alanında en bilinen ve sevilen isimlerinden olan Hıncal Uluç, Kemal Bilgin, Güven Taner sunumları ve tartışmaları ile 90’A programı A Spor ekranlarında yayınlanmakta ve en çok izlenen programlar arasında yer almaktadır. Setenay Cankat, Çiğdem Ceylan, Ceyla Büyükuzun ve Ceyda Dönmez’de A Spor televizyon kanalının kadın sunucuları arasında yer almaktadır. Ayrıca yine spor dünyasının önemli isimlerinden olan Şansal Büyüka, Ertem Şener, Ercan Taner, Güntekin Onay, Ahmet Çakar, Rıdvan Dilmen gibi isimlerde A Spor televizyon kanalına katkı sağlayan isimler arasında yer almaktadır.