A2 TV

A2 TV Canlı İzle

A2 TV televizyon kanalı 2016 yılından beri yayın hayatında olan genç kanallardan bir tanesidir. Turkuvaz Medya Grubuna ait olan televizyon kanalıdır. İstanbul merkezli olan bu televizyon kanalının Dijital Yayınlar Genel Müdürü Mustafa Yüce olurken, Sorumlu Yazı İşler Müdürü ve İnternet Yayın Sorumlusu Şefik Çalık olmaktadır. ATV, A Haber, A Para, A Spor, A News, Minika Go ve Minica Çocuk gibi televizyon kanalları ile aynı şirket grubuna ait olması sebebi ile kardeş kanal olarak adlandırılmaktadır. Bu kanalda bazı maçların yayınlanması öncelikli olarak dikkat çekmiş ve herkes tarafından izlenmeye başlanmıştır. Fakat bu kanalın asıl vizyonu ATV’de yayınlanan ve efsane haline gelmiş olan dizilerin tekrarlarının bu kanaldan izlenecek olmasıdır. Dizi ATV’de izlenir sloganı ile yola çıkan bu medya grubu, sloganın hakkını verecek bir kanal ortaya çıkartmıştır. ATV’nin efsane haline gelmiş pek çok dizisi mevcuttur. Bu dizileri özleyenler, geçmişte izlemeyip şimdi izlemek isteyenler ya da tekrar tekrar bıkmadan usanmadan izleyecek kadar fanatiği olanlar A2 TV kanalı aracılığı ile bu özlemlerini giderebilirler.

a2 TV
a2 TV

A2 TV Televizyon Kanalı Nasıl İzlenir?

A2 TV kanalı internet ortamından canlı olarak da izlenebilmektedir. Sabah Gazetesi ile de aynı gruba mensup olmaları sebebi ile onun web sitesinden, ATV web sitesinden ya da internette canlı televizyon yayını hizmeti veren diğer web sitelerinden A2 TV televizyon kanalını izlemeniz mümkündür. Televizyondan izlemek isteyenlerin ise frekans bilgilerini televizyona girmesi gerekmektedir. Türksat 4A uydusundan 12053 Mhz frekansı, 27500 symbol rate, 5/6 fec. Ve H (Yatay) polarizasyon ile A2 TV televizyon kanalını izlemeniz mümkündür. Ayrıca Digiturk 35 nolu kanalda, Teledünya 37 nolu kanalda, Turkcell TV 29 nolu kanalda ve Tivibu 59 nolu kanalda A2 TV televizyon kanalı ile buluşmanız ve seyretmeniz mümkündür.

A2 TV Televizyon Kanalı Programları Hakkında Bilgi

Her ne kadar efsane olmuş dizilerin tekrarı vizyonu ile yola çıksa da bu kanalda Ziraat Türkiye Kupası karşılaşmalarının verilmiş olması ilk olarak ismini duyurmaya yetmiştir. 2016 yılında yayın hayatına başlamış olması sebebi ile oldukça genç bir televizyon kanalıdır. Unutulmaz diziler olan Ezel, Adanalı ve Avrupa Yakası dizilerinin tekrarları ile yayın hayatına o dönemde merhaba demiştir. Bu dizilere bir de Ziraat Türkiye Kupası maçları da eklenince yayınlandığı ilk günden itibaren ilgi gören bir kanal haline gelmiştir. Unutulmaz, Beyaz Gelincik, Doksanlar, Ezel, Elveda Rumeli, Asmalı Konak, Selena, Sıla, Aliye, Adanalı gibi dönemin reyting rekorları kıran televizyon dizileri bu kanal ile yeniden ekranlar ile buluşmuştur.

Güncel olarak ise hafta içi her gün sabah 06.30 saatinde Tövbeler Tövbesi dizisi ekrana gelmektedir. Onun ardında 08.20 saatlerinde Çocuklar Duymasın başlamaktadır. Sabah kuşağı 10.20 saatinde Alemin Kıralı ve 12.00 Yahçi Cazibe dizileri ile devam etmektedir. Öğlen saatlerine gelecek olursak, hafta içi her gün öğleden sonra 15.30 saatinde yeniden Çocuklar Duymasın ekranlara gelmektedir. Bilindiği üzere Çocuklar Duymasın televizyon dizisi birçok kanalda farklı yıllarda yayınlanmıştır. A2 TV televizyon kanalında şu anda yayınlanan bölümleri en eski dönemlerde ATV’de yayınlanan Çocuklar duymasın dizisinin tekrar bölümleridir. Günümüze yakın zamanlarda çekilen dizinin tekrarını yansıtmamaktadır. Bu diziyi 17.25 saatinde Kırgın Çiçekler ve 19.00 saatinde de Adanalı takip etmektedir. Akşam kuşağında ise 21.00 saatinde Huzur sokağı dizisi, 23.15 saatinde Melekler Adası dizisi ekrana gelmektedir. Gece ise 02.00 saatlerinde Kertenkele dizisi, saat 04.45’lerde ise Unutulmaz dizisi ekranda görüntülenmektedir.