Azerbaycan Kanalları

CBC Sport

CBC Sport

CBC Sport Canlı Yayını

İdman TV

İdman TV

İdman TV Canlı Yayını

AZ TV

AZ TV

AZ TV Canlı TV

ARB TV

ARB TV

ARB TV Canlı TV

arb 24

ARB 24 TV

ARB TV 24 Canlı

Azerbeycan Kanalları

Dost ve Kardeş ülke Azerbeycan, TV kanalları açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Azeri tv kanalları, ulusal kanallarının yanı sıra tematik kanalları ile de oldukça popülerdir. Özellikle spor kanalı İdman TV tüm dünyada tanınan bir kanaldır. Bu makalemizde Azerbeycan’da severek izlenen birçok kanalın tanıtımlarını derledik.  Azeri tv kanallari canli izle listemizi kontrol ederek istediğiniz Azeri tv kanallarına ulaşabilirsiniz. 

AZ TV

1956 yılında yayına başlayan AZ TV Azerbaycan’ın devlet kanalıdır. Birçok önemli sponsorluklara imza atan ve yayın gelirleri ile canlı Azeri tv kanalları arasında en zengin kanal olma özelliği olan AZ TV,  Azerbeycan halkına Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçlarını seyrettiriyor. 

İdman TV

2009 yılında yerel spor haberleri ile başlayan Azerbeycan’ın spor kanalı İdman TV, özellikle Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi maçlarını yayınlamasıyla dünyanın en çok izlenen kanallarından biri olma yolunda hızla ilerliyor. Özellikle Türk seyircisi Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve diğer Türk maçlarını da İdman TV’den izliyor

ARB TV AZ

2014 yılının Mayıs ayında Bakü’de kurulan ARB TV, Azerbaycan sınırlarında karasal yayın yapmaktadır. ARB TV AZ, 2016 yılında kendini yenileyerek başka bir yayın konseptiyle izleyenlerinin karşısına çıktı. Genel tema ile yayın yapan ARB TV, ARB Medya Grubu’nun üyesidir. ARB  Medya’nın ayrıca 1 radyo kanalı, 8 televizyon kanalına da sahiptir.  

Real TV

2016 yılında faaliyete başka bir başka televizyon kanalı da Real TV’dir. 2015 yılında Azerbeycan’da Ulusal yayın lisansını çıkaran Real TV, Bakü merkezli kanalın sahibi Azerbeycan’ın yakından tanıdığı ve çok sevdiği haber spikerlerinden biri olan Mirşahin Ağayev… Kanalın sadık bir izleyici kitlesi bulunuyor ve haber teması altında birçok haber programı ile izleyicilere an be an Azerbeycan’da ve dünyada olan olayları aktarıyor. 

Xezer TV

Aile kanalı konsepti ile sevilen Azerbaycan kanallarından biri de Xezer TV’dir.  Xezer TV Anadolu’dan ve Asya’dan aile kültürü ile aile dizilerini ve yine aile programlarını yayınlamaktadır. Reytingler açısından Azerbaycan’ın en çok reyting alan ve izlenen 2. Kanalıdır. Xezer TV, 2 Ekim 2007’den beri yayındadır. Kanal, ilk kurulduğu yıllarda STV Xezer olarak yayına başlamış 2011 yılında Xezer TV olarak devam etme kararı almıştır. Bakü’de kurulan Xezer TV, 7gün 24 saat yayın yapmaktadır. Aşk-ı Memnu, Kurtlar Vadisi gibi birçok Türk dizisine de ev sahipliği yapmıştır. 

Space TV

Uzay TV olarak bilinen Space TV Azerbeycan’ın devlet kanallarından biridir. Bakü’de 1997 yılında kurulan Space TV, en köklü televizyon kanallarından biridir. Azerbeycan’ın borçsuz tek kanalı olma özelliğini elinde bulundurmaktadır. Büyük Azeri doğalgaz şirketleri ve petrol şirketleri ile olan ortaklıkları  ve reklam gelirleri Space TV’yi oldukça kalkındırmaktadır.

Dünya TV

Azerbaycan’ın en eskilerinden biri olan Dünya TV, da 15 Kasım 1998’de yayın hayatına başlamıştır. 1999 yılı itibariyle oldukça geniş bir izleyici kitlesi elde eden kanal, 2005 yılında ulusal yayın hakkını aldı. Yayın akışını haber ve müzik ağırlıklı gerçekleştiren Dünya TV, aynı zamanda siyaset programlarına da yer veriyor. Eğitim ve kadınlara yönelik programlarını gündüz kuşağına yerleştiren Dünya TV, uydu yayını dahilinde Rusya başta olmak üzere Türkiye’de de izlenebiliyor.  

Muz TV

Azerbaycan’ın müzik kanalı olan Muz TV, 2012 yılından beri Azerbeycan izleyicileri ile buluşuyor. Çıkış noktası internet olan Muz TV, kısa sürede hızla yükselince uydu yayını yapan kanallar ile ortak yayın yapmaya başladı. Canlı konser yayınlarından tutun da müzik bilgi programlarına, konuklu programlara kadar birçok programa imza atan Muz TV, amatörlere ve sektöre yeni giren müzisyenlere destek vermesiyle oldukça sevilen bir kanal olma yolunda hızla ilerlemektedir. 

Lider TV

Lider TV, Azerbeycan’ın en çok bilinen kanallarından biridir. Diğer kanallara göre tarzı biraz eski kalsa da son yıllarda spor alanında yaptığı ataklarla adından sıkça bahsettirmektedir. Lider TV özellikle UEFA Şampiyon Ligi’nin tüm yayın haklarını almış ve partnerleri ile paylaşarak yayın yapmaktadır.  1 Eylül 2000’de yayına başlayan Lider TV, Bakü’de kurulmuştur.  Türkiye’de yayınlanmayan  Şampiyonlar ligi futbol maçları ve Euroleague basketbol maçlarını Lider TV, yayınlamaktadır. Azerice yayın yapan Lider TV, Rusya ile anlaşma yaparak 2020’de Rusça’da yayınlanacaktır.  Lider TV aynı zamanda TRT ile de ortaklık anlaşması bulunmaktadır. 

Medeniyyet Az TV

Medeniyyet AZ TV, Azerbaycan merkezli yayın kuruluşlarından biri olup, başta spor olmak üzere haber ve dizi programlarına imza atmaktadır. 14 Şubat 2011 tarihinde ilk yayınını yapan Medeniyyet TV, her geçen gün izleyici kitlesini arttırmaktadır. Başta Türkiye olmak üzere, Fransa ve Katar gibi dijital platformlarda naklen yayının ücretli olmasından kaçan seyirciler, Medeniyyet TV’yi tercih etmektedir. Medeniyyet TV de Türkiye’den TRT Spor ile anlaşmalıdır. UEFA Avrupa Ligi ve Şampiyonlar ligi maçlarını yayınlayan Medeniyyet AZ TV’nin en önemli özelliği ise maçlardan önce analizli programlar yapmasıdır. Maç sonraları da geniş özetlerle, maçın kritikleri de Medeniyyet AZ TV’de yayınlanmaktadır. 

İctimai Az TV

29 Ağustos 2005 yılında yayın hayatına başlayan Azerbeycan’ın bir diğer önemli kanallarından biri olan İçtimai TV, devlet desteklidir. Seri E İtalya Ligi ve Avrupa Ligi maçlarının doğrudan yayın hakkı sahibi olan İçtimai TV, Ürdün, Türkiye ve Katar’da uydu üzerinden izlenebilmektedir. 

 İctimai TV’nin en önemli özelliği, başta Rusça olmak üzere  Çince’de yayın yapmaktadır.  Sports TV ve Being Sports ile partnerlik anlaşmaları vardır. Devlet destekli kanal olmasının en büyük nedeni, eski başkan Haydar Aliyev’in denetiminde kurulmasıdır.  

ARB Günəş TV

2015 yılında yayına başlayan Güneş TV 2016 yılında ARB Medya Grubu’na dahil olmuştur. Bu değişimi ARB Güneş TV olarak yansıtmıştır.  ARB Güneş TV aynı zamanda, Azerbaycan’ın ilk çocuk kanalıdır.  7-15 yaş çocuklara hitap eden çizgi film yayınına sahip olan kanal, iç yapım çizgi filmleri ile de oldukça popüler. ARB Güneş TV, kşam kuşağında yaptığı çocuklara yönelik 15 dakikalık haber programı ile de dikkat çekiyor. Kanal 7 gün 24 saat yayın yapıyor. 

ARB 24

2010 yılında Türkel TV olarak yayına başlayan kanal,  2016 yılında ARB Medya Grubu’na geçti. Azerbaycan’ın Tovuz şehrinde  kurulan kanal haber temasıyla yayın hayatına devam ediyor. Azeri tv kanalları frekansları için sitemizden kolaylıkla ulaşabilir, evinizde izleyebilirsiniz.