Azerbaycan Spor Kanalları

CBC Sport

CBC Sport

CBC Sport Canlı TV

İdman TV

İdman TV

İdman TV Canlı TV

GS TV

GS TV

GS TV Canlı TV

FB TV

FB TV

FB TV Canlı TV

 

Azerbeycan Spor Kanalları

Kardeş ülke Azerbeycan spor kanalları dünyanın en çok izlenen kanalları arasındadır. Dünya çapında yer alan hemen hemen tüm spor karşılaşmaları canlı Azerbeycan spor kanalları tarafından verilmektedir. Azerbeycan hükümeti, yayın haklarına sahip olan firma ile direkt anlaşma yaparak devlet kanallarında yayınlanmasını sağlamaktadır. Başta İdman TV olmak üzere, CBC Sport, Medeniyyet TV gibi birçok kanal canlı olarak spor karşılaşmalarını izleyenlerine sunmaktadır.   

Arama motorlarına Azerbeycan spor kanalları canlı izle yazdığınız zaman en çok çıkan 2 Azerbeycan kanalı İdman TV ve CBC Sport’tur. Şimdi İdman TV ve CBC Sport  kanallarına bir göz atalım.

İdman TV

Azeri kanallarından biri olan İdman TV’nin tam adı İdman Azerbaycan Televiziyası’dır . Azerbaycan spor kanalları izle İdman TV, 1 Ağustos 2009 yılında ilk kez yayın hayatına başlamıştır.  Azerbeycan Televiziya ve Radyo Verilişleri Qapalı Sahmdar Cemiyeti, İdman TV’nin sahibidir.  İdman TV’nin resim formatı 576i ( SDDV ), 1080i ( HDTV )’dir. İlk çıkış yaptığı günden bugüne kadar kullandığı sloganı “Bize dünya bakıyor” …Dili Azerice olan İdman TV’nin genel merkezi Azerbeycan’ın da başkenti olan Bakü’dür.  İdman TV Medeniyyet TV ile kardeş kanaldır. Azerbaycan spor tv kanalları arasında İdman  TV  ilk sırada yer almaktadır. İdman TV, dünyanın  prestijli ne kadar spor aktivitesi varsa ekrana getirmektedir. Kanal futbol başta olmak üzere basketbol, motospor, atletizm gibi spor branşlarına yönelik yayın yapmaktadır. Yayınlar sadece karşılaşmalardan ibaret olmayıp eğitici, bilgi verici birçok program da bulunmaktadır.  İdman TV Azerbaycan spor kanalları yayın akışı UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Süper Kupası ,FIFA Dünya Kupası, Avrupa Futbol Şampiyonası, Almanya Bundesliga , Barclays Premier League, La Liga’dır. Avrupa Oyunları ve Yaz Olimpiyat Oyunları yayınladığı Olimpiyatlar arasındadır. Motor Sporlarından da Formula 1 azeri izleyenler başta olmak üzere dünya izleyicileri ile paylaşmaktadır.  Voleybolda Avrupa Bayanlar CEV Kupası ,Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonlar Ligi, yayınlanırken, güreşte; Azerbaycan Ligi, Boksta ise World Series of Boxing (WSB) ve Azerbaycan Ligi, İdman TV aynı zamanda Salon Futbolu (Futsal ), judo, jimnastik ve at yarışlarını da izleyenleri ile buluşturmaktadır.

Azerbaycan da futbolu seven ülkeler arasında yer almaktadır ve Azerbeycan Milli Takımı UEFA ve FIFA’nın tüm organizasyonlarına  katılma hakkına sahiptir. Azerbeycan’ın  en çok lig şampiyonluğu kazanan kulübü Neftçi Bakü’dür. Azerbeycan ligleri de Azeriler tarafından takibi yapılan ve çok izlenilen maçlara sahip olan bir ligdir. İdman TV’nin yayınladığı tüm maçlar teknik açıdan da çok iyi hazırlanılmış çekimlerden oluşmaktadır. Bu anlamda dünya televizyonlarına rakip olması açısındsan da önemlidir. Eğer sizde spor seyretmeyi seviyorsanız Azerbeycan’ın ayrıcalıklı kanalı İdman TV’yi sitemizden 7 gün 24 saat izleyebilirsiniz.   

CBC Sport

9 Ağustos 2015  yılında internet yayınıyla yayın hayatına başlayan CBC Sport, 1 Ekim 2015 yılında saat 20:00’da tv test yayınına başlamıştır. CBC Sport daha sonra 1 Kasım 2015 yılında ise normal yayınına başlamıştır.  CBC Sport da SOCAR Medya Birliği’ne aittir. CBC Sport’un tam açılımı Caspian International Broadcasting Company Sport’tur. Dili Türkçe olan CBC Sport’un doğuş yeri Azerbeycan’dır. CBC Sport’un genel merkezi Bakü’dür. CBC ile kardeş olan CBC Sport,  Azerbeycan’ın ikinci büyük spor kanalıdır. Kanal ayrıca devlet kanalı olarak da geçmektedir. CBC Sport  ” HD ” ve ” SD ” formatlarında yayın yapmaktadır. 2015 yılında Azerbeycan Ligi’nin yayın hakları İdman Tv ve Azerbeycan TV tarafından alınsa da Azerbeycan hükümeti  ligin hangi kanalda yayınlanması için bir yarışma açtı. Bu yarışmanın galibi olan CBC Sport Azerbeycan Ligi’ni kesintisiz 3 yıl boyunca canlı yayın haklarını alarak izleyicilerle buluşturmuştur.  CBC Sport, canlı maç yayınlarının dışında, eğitici öğretici birçok spor programının yanı sıra tartışma, analiz programları da yapmaktadır. Türk Liglerini de yayınlayan bir kanaldır. Özellikle tartışmalı pozisyonlar günümüzde Türk TV kanallarında sadece anlatılarak aktarılsa da CBC Sport yayınlarında izleme şansınız bulunmaktadır. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi üç büyüklerin derbileri ve haftalık maç özetleri CBC Sport’ta yer almaktadır. Canlı azerbaycan spor kanalları kategorimizden CBC Sport’u da 7 gün 24 saat izleyebilirsiniz.