BRTV

BRTV Canlı İzle

BRTV, Karabük merkezli kurulan bir televizyon kanalıdır. Genel olarak haber paylaşılan kanal 1995 yılında yayın hayatına başlamış ve oldukça köklü bir hale gelmiştir. Günümüzde birçok televizyon izleyicisi tarafından sıklıkla takip edilmekte ve beğenilmektedir. Güncel ve tarafsız haber anlayışları ile birlikte kendilerini diğer televizyon kanallarından ayırmaktadırlar. Karabük merkezli olmaları ile birlikte yöresel haberlerin yayınlanması da çoğunlukta olmaktadır. Memleket hasreti çeken Karabüklülerin vazgeçilmez televizyon kanalı olan BRTV yıllardır ekranlarda kalarak ciddi bir izleyici ve takipçi kitlesi elde etmiştir. Daha çok haber kanalı olarak bilinmesinin sebebi de budur. Tarafsız bir şekilde haber sunumu ve hazırlaması yaparak kendilerini diğer haber kanallarından farklı kılmaktadırlar.

BRTV İnternet Sitesi

Kanalın bir de internet ayağı bulunmaktadır. İnternet sitelerinde birçok haberin yayınlanması sağlanmaktadır. Televizyon izleyecek durumda olmayan kişiler için oldukça iyi bir mecra olan web siteleri sıklıkla güncellenmekte ve en son haberlerin yayınlanması sağlanmaktadır. BRTV web sitesinin editörleri akıcı ve okuyucu odaklı yazdıkları haberler ile internet haberciliğinin de gelişmesine olanak vermektedir.

Web sitelerinde diğer haber kanallarının sitelerinden farklı olarak haber gönderme olanağı da bulunmaktadır. İsteyen kişiler kendi haberlerini de siteye gönderebilmektedir. Böylelikle haberler çok daha fazla çeşitliliğe sahip olmaktadır. BRTV olarak izleyici kitlesinden de haber alınması oldukça geniş bir kitleye ulaşılmasını sağlamaktadır.

İnternet sitelerindeki bir diğer farklılık Karabük, Safranbolu, Eskipazar, Eflani, Ovacık ve Yenice diye kategorilere ayrılmasıdır. Böylelikle kendi yöresinin haberlerini okumak ve takip etmek isteyen kişiler direkt kategori üzerinden tıklayarak ilgili haberlere ulaşmaktadır. BRTV internet sitesinde böyle bir kategori oluşturması haberlerin gruplanması için güzel bir faaliyet oluşturmuştur. İnternetten haber okumayı seven kişiler için son derece kolay bir menü ve tema bulunmaktadır.

BRTV Kimin?

Kanalın web sitesinde iletişim bölümünde yazan bilgilere göre Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çetinkaya ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ise Osman Çetinkaya’dır. Kanalın başında olan kişiler daha öncesinde benzer alanlarda faaliyet göstermiş kişilerdir. Böylelikle de kanal için güzel bir başlangıç olarak doğru adımların atılması sağlanmıştır.

Televizyonda gösterdikleri yayın kuşağı ile birlikte uzun yıllardır ekranlarda bulunmaktadırlar. Özellikle Karabük tarafından son yıllarda çok daha fazla tutulmaktadır. Memleketindeki haberleri izlemek isteyen kişiler için tek adres olan BRTV memleketliler arasında iyi bir konuma ulaşmıştır. Kanalın başında bulunan kişiler de aynı memleketten olması ile birlikte internet sitelerinde daha çok Karabük haberleri yayınlanmaktadır. Ancak bilinenin aksine ülkemizdeki bütün haberlerin yayınlanması da sağlanmaktadır. Gerek web sitelerinde olsun gerekse televizyon kanallarında olsun ciddi bir haber kuşağı sunmaktadırlar.

Televizyondan izleme fırsatı olmayan kişiler için ise internet sitesi tek noktadır. İnternetin olduğu her yerde web site üzerinden canlı tv izlemek mümkündür. Böylelikle kanalın izlenmesi hiçbir zaman aksamamaktadır.