Cartoon Network

Cartoon Network Canlı İzle

Cartoon Network TV dünya çapında yayına ilk olarak 1992 yılında başlamıştır. İlk çıktığı yıllarda Avrupa da yayın yapan kanal zamanla epey izlenme kazanmıştır. Cartoon Network TV Türkiye’de yayın yapmaya 7 Eylül 2007 tarihinde şifresiz olarak başlamıştır. 2008 yılına kadar yayın İngiltere’den alınmıştır. 2008 ayı ile birlikte kanalın yayın haklarını Türk bir kuruluş almıştır. Kanal yapılan işlemlerden sonra Türkçe yayına 28 Ocak 2008 tarihi ile birlikte Türk kuruluş bünyesinde başlamıştır.

Cartoon Network
Cartoon Network

Cartoon Network TV yayın akışı çizgi film kuşağından oluşmaktadır. Yayın yapılan süre boyunca çizgi film alanında epey ün kazanan kanal kısa sürede Türkiye’de iyi bir izlenme kitlesinde ulaşmıştır.

Cartoon Network kanalında yayınlanan çizgi filmler her yaşa hitap ediyordu. Her yaşa hitap etmesi onun farklı yaş kitleleri tarafından izlenmesine sebep oldu. Bu sebeple izlenim kitlesi epey fazla oldu. Kanalda bulunan çizgi filmler farklı konularda oluyor. Bazı çizgi filmler bilim kurgu alanında olurken kimisi de günlük hayatta yaşanılabilecek konularda oluyordu. Yayınlanan çizgi film yelpazesinin geniş olması Cartoon Network’ün milyonlarca insana hitap etmesine sebep oldu. Bu durum da kanalın geleceğini olumlu yönde etkiledi ve etkilemeye de devam ediyor.

Cartoon Network TV Türkiye’ye gelmesi ile birlikte yayın akışına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de başlandı. Kanalın Türkiye de yayın akışına başlaması komşu ülkelerde yayın akışına başlamasına sebep oldu. Kanal böylelikle kurulduğu tarihten günümüze kadar dünyanın birçok yerinde hizmet vermeye başladı.

Cartoon Network TV bütün yaşlara hitap etse de özellikle çocuklar için oldukça eğlenceli ve öğretici içerikler bulunduruyor. Gün boyu çizgi film kuşağı sunan kanal çocukların gün boyu ekran başından ayrılmamasına sebep oluyor Kanalda bulunan çizgi filmler de oldukça yaratıcı içerikler oluyor ve çoğu çocuğun ilgisini çekiyor.

Cartoon Network TV Türkçe Jeneriği Rıza Karaağaçlı tarafından seslendirilmektedir. Alanında uzman olan Rıza Karaağaç kanalın Türkçe jenerik seslendirmesini başarıyla yapmaktadır.

Cartoon Network TV Türkiye’de şifresiz olarak Türksat 4A uydusundan yayınlanmaktadır. Türksat dışında özel yayın kuruluşlarından da yayınlanan kanal çoğu yayın kuruluşu tarafından yayına sürülmekte. Türksat 4A uydusunun da kaçıncı kanalda olduğu değişiklik gösterse de özel yayın kuruluşlarında kaçıncı kanalda olduğu belli durumda.

Cartoon Network’ün Diğer Çizgi Film Kanallarından Farkı Nedir?

Cartoon Network TV bünyesinde çalışan uzmanlar sayesinde gerek programları olsun gerekse reklamları olsun oldukça yaratıcı bir şekilde izleyicilerin hizmetine sunuluyor. Kanalda yayınlanan programların ilgi çekici olması izlenmesinin bir diğer sebeplerinden sayılmaktadır. Bunun yanında kanalda komedi olan içeriklerin fazla olması kanalı oldukça eğlenceli duruma getiriyor. Kanaldaki içerik çeşitliliği sayesinde gün boyu kanalın izlenmesi yüksek seviyede oluyor. Yayınlanacak programların çeşitlerinin iyi bir şekilde ayarlanması gün içerisinde izleyenlerin sıkılmayarak akıcı bir şekilde izlemesine sebep oluyor.

Cartoon Network’ü diğer kanallardan ayıran en önemli özellik ise günün her saatinde güzel canlı tv içeriklerin bulunması. Gerek günün erken saatleri olsun gerekse geç saatleri olsun her zaman kanalda izlenebilecek bir program oluyor. Bu durum kanalı uzun süre izlenebilen akıcı olan bir kanal durumuna getiriyor.

Cartoon Network TV izleyicilere her zaman dönemin en ünlü ve en çok izlenen programlarını sunarak izleyicilerin sürekli ekran başında olmasını sağlıyor ve kanalın bu hizmeti sayesinde izleyiciler sadece Cartoon Network TV izleyerek dönemin ünlü programlarına ulaşmış oluyor.

Günümüzde çocuk kanalı olarak en bilinen kanallar arasında bulunan Cartoon Network özgün ve ilgi çekici çocuk içerikleri ile karşımıza çıkmaktadır.