CBC Sport

 

CBC Sport

Hazar Uluslararası Yayın Şirketi Spor (CBC Sport) Azerbaycan’da bir televizyon kanalıdır. 2015 yılında Bakü’den yayına başladı ve öncelikle canlı spor etkinlikleri ve sporla ilgili programlama yayını yaptı.

 CBC Sport izle, Azerbaycan’daki en aktif spor televizyon kanalıdır. 9 ağustos 2015 web yayını, Ekim 2015 tarihinde bir deneme çalışmasına başlamıştır.. Azerbaycan TV kanalı CBC Sport Canlı, HD kalitesini getiren ilk TV kanalıdır. 8 Temmuz 2015 tarihinde, Ulusal Televizyon ve Radyo Konseyi, altı yıllığına ulusal bir spor televizyon kanalı olarak lisans vermiştir. CBC Sport TV, 2015 sezonunun bir parçası olarak Freestyle 11,135 / H / 27500 freelance ile Azerspace-1 kadrosu üzerinden yayın yapmaya başladı. Ayrıca, kanal izleyiciler, uluslararası tenis turnuvalarında İtalya, Hollanda, Rusya Şampiyonası, Türkiye Kupası, Amerikan Ulusal Basketbol Ligi ve CBC Sport Canlı pisti ve turnuvası ile sınırlıdır. CBC Sport az temel hedeflerinden bazıları, ülkenin sporunu teşvik etmek, sağlıklı yaşam tarzlarını teşvik etmek ve çok çeşitli aktiviteleri formüle etmek ve teşvik etmektir.

CBC SPORT AZ Canlı İzle – Kesintisiz canlı HD TV izleyin

Size CBC SPORT AZ canlı yayın hizmetlerini anahtar servisiyle sunmaktan mutluluk duyuyoruz. CBC SPORT AZ kanalındaki en son medya ve yazılım programlarını, haber dizilerini, haberleri, yeni filmleri ve tüm spor karşılaşmalarını takip edebilirsiniz. Sitemiz, canlı CBC Sport yayınlarını size hizmet etmek üzere PC, Mobil ve Tablet aracılığıyla izlemenize yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Tabu içinde desteğinize ihtiyacımız var. CBC SPORT AZ izlemenizle ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, iletişimimizi öğrenebilir ve problem çözme konsolunuzu destekleyebilirsiniz. CBC SPORT’un İnternetten izlenmesi AZ TV, teknolojideki gelişmelerle birlikte son yıllarda kaydedilen ilerlemeleri görmeye başladı. Cep telefonlarının İnternet ortamına girmesiyle canlı TV izleme etkinliği de cebimize girdi. Canlitvyayinlari.com ortamından gelen haberleri, dizileri, filmleri, spor programlarını, canlı yayınları cebinizde takip edebilirsiniz.

CBC SPORT Azerbaycan Yayın Akışı

 Cbc Sport Azerbaycan kanalı ile ortak yayın yapmaktadır. Özellikle saat başlarında yer alan haberler Haber bültenlerinde yer alan genel haberlerin yanı sıra CBC Sport spor ekibinin hazırladığı spor haberleri  yer almaktadır. CBC Sport Azerbaycan ulusal ligini kapsarken, ligde yaşanan son maçların skorları, puan durumları ve fikstürleri haberlerde yer almaktadır. CBC Sport yayın akışı,  gün içerisinde Saat 14:15’te CBC Sprot ekranlarına gelen programın adı ise Bizim Futbol’dur. “Bizim Futbol” programında da Azerbeycan liginde yaşanan heyecanlı maçların geniş özetleri yer almaktadır. Aynı zamanda liglerde yaşanan transfer haberlerinin sıcak gelişmeleri de Bizim Futbol programının ana konularından biridir. CBC Sport mac programi ,konuklar ile günün son dakika spor haberleri de masaya yatırılarak irdelenmektedir. CBC Sport’un bir diğer önemli programlarından biri olan “İdman’da bugün” programında ise Azerbaycan milli takımının son antrenmanlarını mercek altına yatırmakta, sakatlığı bulunan ve akıbeti merak edilen futbolcuların son durumlarını sunmaktadır. Saat 22.00’ye kadar spor dolu içerikler barındıran CBC Sport bu saatte film yayını yapmaktadır. Filmlerin özellikle spor konulu olması da CBC Sport’un en önemli özelliklerinden biridir. Hem Azerbeycan hem de dünya da ünlü ve ödül almış birçok spor filmi CBC Sport ekranlarında izleyicilerle buluşmaktadır. CBC Sport program kanalında “Transworld”  isimli program da aynı şekilde izleyicilere sunulan bir diğer program olarak göze çarpmaktadır.

CBC SPORT Nasıl İzlenir?

CBC Sport TV kanalını TV’nizden izleyebilmek için çanak anteninizin AzerSpace 1/Africasat 1a uydusuna göre ayarlanması gerekir. AzerSpace 1/Africasat 1a uydusuna dönük çanak anteniniz varsa uydu cihazınızın kurulum menüsünden frekans ekle menüsünü amanız gerekmektedir. Bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama olarak da geçebilir. Uydu adı bölümüne  “AzerSpace 1/Africasat 1a” bulun ve işaretleyin. Uydu seçimi sonrası bir alt kısmında bulunan frekans bölümüne k 11134 sayısını yazın. Polarizasyon kısmında H – Yatay seçilmelidir. Ayarlamanın bu bölümünde Sembol kısmına 27500 sayısını yazın. Çanak antenleri ayarlama işleminde FEC değerini birçok uydu cihazı otomatik olarak belirlenir. FEC değerini değiştirmek isterseniz CBC Sport TV yayınının FEC’i 5/6’dır.Tüm bu işlemler sonrası aramayı başlatıp yayınınızı izleyebilirsiniz.

Eğer bu ayarlamayı yapamadıysanız üzülmeyin, çünkü sitemizden istediğiniz zaman diliminde CBC Sport’u izleyebilirsiniz.