CNN TÜRK

CNN TÜRK Canlı İzle

Amerika kökenli bir kanal olan CNN; dünyanın sayılı televizyonlarından biridir. Dünyanın köklü tv yayıncılığı kanalı olan CNN, 1980 yılında yayın hayatına başlamıştır. Ted Turner tarafından kurulan CNN,  Cable News Network şirketinin baş harflerinden oluşturulmuştur.  CNN TV’nin diğer TV kanalından büyük bir farkı vardır. Haber kanalı olarak hizmet vermek üzere kurulmuştur. Dizi, sinema, reality show gibi programları yayınlayan birçok kanal arasından sıyrılarak 7 gün 24 saat canlı yayın yapmaktadır. Bu konuda bir ilk olmuştur. Aradan geçen 39 yıl Amerika başta olmak üzere Kanada’da milyonlarca evde izlenmektedir. Bu kadar fazla izleyici kitlesine sahip olan CNN yıllar içinde birçok yan kuruluşu da devreye sokmuştur.

Ted Turner
Ted Turner

CNN’in, dünyanın her yerinde yayın yapan kardeş kanalları şu şekildedir:

 • CNN-IBN
 • CNN International
 • CNN Türk (Türkiye)
 • Cartoon Network
 • Boomerang
 • Tru TV
 • TBS
 • CNN Airport Network
 • CNN en Espanıol (İspanya)
 • HLN
 • CNN Chile (Şili)
 • CNN+
 • TNT
 • Turner Classic Movies

CNN Türk’ün Doğuşu

CNN’nin Amerika’da kurulmasından 19 sene sonrasında Türkiye’de Doğan Medya Grubu ile Amerikan CNN ile ortak olarak CNN Türk doğmuştur. 11 Eylül 1999’da CNN Türk; Amerika merkezinden farklı bir yayın politikası izlemektedir. Sadece haber yayını değil aynı zamanda birçok haber programı, özel yayınlar ve talk show gibi programlar da yayınlanmaktadır. 2005 – 2008 yılları arasında Formula 1 yarışlarını yayınlayarak Türkiye’de bir ilke imza atmıştır. Yayın haklarını satın aldığı Formula 1’i tüm dünya CNN Türk’ten takip etmiştir. Habercilik açısından Türkiye’nin sayılı kanallarından biri olan CNN Türk, özellikle 5N1K, Bir Yudum İnsan gibi haber ve biyografi ağırlıklı programlarla ilgi çekmiştir. 

CNN Türk
CNN Türk

CNN Türk Unutulmayan Programları

360 Derece, Arda’nın Mutfağı, Aykırı Sorular, Bir Zamanlar Haberler, Aklın İzi, Akut Var Hayat Var, Ankara Günlüğü , Burada Hayat Var, Burada Laf Çok, Can Dostum, Can Oba ile Ramazan Tatları, Cem Seymen Tayvan’da, Formula 1 Özel, Hayat Gezince Güzel, İşimiz Estetik, İtalyan İşi, Medya Mahallesi, Paranın İzi, Suç ve Delil gibi hafızalara kazınan birçok programı konuk eden CNN Türk, spor konusunda da iddialı programlar hazırlamıştır. Spor Vizyon ile günlük spor haberlerinin nabzı tutulurken, Spor Masası gibi konukları ve sporun sorunlarının konuşulduğu programlarla sporu da sevenleri ile buluşturdu. 

CNN Türk 2019-2020 Yayınları

Güneri Civaoğlu’nun hazırlayıp sunduğu “Şeffaf Oda” yayın serüvenine Kanal D ekranlarında başlamıştı. Ancak şimdi CNN Türk’te yayınlanmaya başladı. Pazar günlerinin kültür sanat program klasiği olan Şeffaf Oda her Pazar günü 11.05’ten itibaren CNN Türk de yayınlanıyor. 

Pazar sabahlarının bir başka klasiği de sağlık programı olarak CNN Türk’te karşımıza çıkıyor. Serra Taşkıran ve Op. Dr. Yücel Sarılatın’ın sunumuyla İşimiz Estetik programı tüm insanlar için estetik ve güzelliğin ipuçlarını vermeye devam ediyor. 

Mehmet Ali Birand’ın öğrencilerinden biri olan Cüneyt Özdemir gazeteciliğin vazgeçilmezi 5N1K adını verdiği programıyla artık o da medya dünyasının klasikleşmiş haber programlarının arasına girmeyi başardı. Değişik konuların mercek altına alındığı 5N1K programı her hafta Cumartesi günleri 18.00’de CNN Türk  ekranlarında yerini alıyor. 

Pazar akşamlarının spor konuşulduğu CNN Türk programı Pazar Akşamı Futbol’da Damla Uğurtürk’ün o haftanın spor olaylarına ilişkin sorularını spor yorumcuları Mehmet Ali Çelikler, Tayfun Bayındır ve Bülent Yıldırım yanıtlıyor. 

Akıl Çemberi programı ile Başak Şengül gündemin önemli başlıklarını siyasetin ünlü isimlerine soruyor. Her hafta başka konu ve konuklarıyla Başak Şengül, Akıl Çemberi ile CNN Türk ekranlarında siyasetin nabzını tutuyor. 

Etiketler: cnn türk canlı, cnn türk canlı yayın, cnn türk canlı izle, cnn türk canlı youtube, cnn türk canlı yayın izle kesintisiz, cnn turk canlı