Diyanet TV

Diyanet TV Canlı İzle

TRT ve Türkiye Cumhuriyeti Diyanet işleri Başkanlığı’nın birlikte kurduğu Diyanet TV, 2012 yılından beridir yayın hayatına devam etmektedir. İlk olarak 2012 yılının Ramazan ayında test olarak yayına açılmıştır. 1 yıl boyunca Diyanet TV televizyon kanalı TRT Anadolu kanalı ile birlikte dönüşüm olarak yayın yapmıştır. 1 yılın sonunda yani 8 Temmuz 2013 yılında ise kendi başına yayın hayatına merhaba demiştir. Diyanet TV sahibi devlet kurumu olan Diyanet İşleri Başkanlığı olmaktadır. Dolayısıyla merkezi de Ankara’dadır. Diyanet TV yayın alanı ise yalnızca ülkemiz ile sınırlı kalmaktadır. Bu kanal ile birlikte Diyanet Radyo ve Diyanet Haber başlıkları altında farklı iletişim araçları da mevcuttur. Dilerseniz radyo da dinleyebilir ya da Diyanet Haber aracılığı ile güncel haberler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Diyanet TV
Diyanet TV

Diyanet TV Televizyon Kanalı Nasıl İzlenir?

Sitemiz üzerinden Canlı İzle butonuna basılarak bu kanal kolaylıkla izlenebilmektedir. Seyretmek için internete bağlı olunması yeterlidir. Aynı zamanda canlı yayınlara ulaşabileceğiniz çeşitli web siteleri aracılığı ile de Diyanet TV kanalını izlemeniz mümkündür. Bu televizyon kanalına youtube aracılığı ile de ulaşmak ve burada yayınlanan programları Youtube üzerinden izlemek mümkündür. Televizyon aracılığı ile Diyanet TV televizyon kanalını seyredebilmek için Türksat 4A HD yayın için 12380 Mhz frekans, Dikey (V) polarizasyon, 27500 sembol oranı ve ¾ fec. Bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Türksat 4A uydusu SD yayın için ise 12422 Mhz frekans, Yatay (H) polarizasyon, 30000 sembol oranı ve ¾ fec. Bilgilerini girmeniz yeterlidir. Eutelsat 7A Türkiye ve Avrupa’dan bu kanalı seyredebilmek için 10762 Mhz frekans, Dikey (V) polarizasyon, 30000 sembol oranı ve ¾ fec bilgilerini girmeniz yeterli olmaktadır. Yamal 401 (90E) için ise 10972 Mhz frekans, Yatay (H) polarizasyon, 11200 sembol oranı ve ¾ fec bilgilerinin girilmesi gerekmektedir. Ayrıca Diyanet TV Dijitürk 68. Kanalda, D-Smart 104. Kanalda, Kablo TV 555. Kanalda ve Tivibu 49. Kanalda yayınlanmaktadır.

Diyanet TV Televizyon Kanalı Programları Hakkında Bilgi

Diyanet Tv televizyon kanalında, Prof Dr. Ömer Müftüoğlu sunumu ile Necdet Çağıl ile Kur’an Sohbetleri, Raşit Halifelerinin hayatlarının anlatışdığı Peygamberimizin İzinde 4 Halife, Necip Karakaya’nın sunduğu ve tasavvuf musikisinin en güzel eserlerinin ve sohbetlerinin gerçekleştiği her Cuma günü Cuma’ya Doğru, Cuma Hutbesi Camlı, Cuma Sevinci, İslam dini ile sonradan tanışan ve Müslüman olan insanların nasıl hidayete erdiklerini anlatan İhtida Öyküleri, din konusunda her türlü bilginin edinebileceği Medya ve Din, Nur Haktan’ın sunduğu Şiir Vakti, sabahları yayınlanan Yeni Güne Merhaba, din ile ilgili merak edilen bütün soruların sorulabileceği ve uzmanlar tarafından yanıtlanacağı program Diyanet’e Soralım, Kur’an ve sünnetleri ile ilgili insan ilişkilerinin, yaşam tarzlarının ve hayat prensiplerinin anlatıldığı Burhan İşliyen ile Hacı Bayram Kürsüsünden, Kur’an’dan seçilen dualar Dr. Fatih Kurt sunumu ile Kur’an’da Dua, İslam biliminin en önemli filozoflarının ve bilim adamlarının hayatlarının ve çalışmalarının anlatıldığı Mim, İslam sanatlarının en güzel örneklerinin verildiği ve anlatıldığı Fıtratın Aynası, Mizan, aile bireylerine karşı görevlerin ve hakların İslam dinine uygun bir şekilde anlatıldığı program Prof. Dr. Huriye Martı ile Hadisler ve Ailemiz, Divan Edebiyatının en güzel şairlerinin ve beyitlerinin anlatıldığı Hayati İnanç sunumu ile Can Veren Pervaneler, kitabelerin anlatıldığı Dr. Ali Rıza Özcan sunumu ile Taşların Dili ve bunlar gibi pek çok dini bilgi içeren programlar bu kanalda sunulmaktadır.