DMAX

DMAX Canlı İzle

DMAX televizyon kanalı 17 Mart 2018 tarihinde Discovery Communications şirketi tarafından açılmıştır. Kanalın açılmasından önce ise NTV Spor kanalı kapanmıştı. Birçok kişinin severek takip ettiği kanal bir anda kapanınca yerini DMAX kanalı aldı. Birçok kişinin merak ettiği kanal aynı TLC kanalında olduğu gibi çeşitli araba, doğada hayatta kalma, belgeseller ve macera programları gibi içerik çeşitliliğine sahiptir. Aslında daha öncesinde Doğuş Medya Grubu bünyesinde bulunan kanal daha sonrasında Discovery Communications şirketine satıldı ve böylelikle yayın hayatına devam etti.

DMAX
DMAX

Genel olarak neredeyse 1,5 yıldır güzel bir ilerleme ile yayınlarına devam etmektedirler. Özellikle erkek izleyiciler tarafından severek takip edilen kanalda sadece programlar değil diziler de bulunmaktadır. Fear The Walking Dead gibi bilinen bir dizinin DMAX kanalında yayınlanması birçok kişiyi buraya itmişti. Televizyon ekranlarına daha çok yeni olan bu kanal beklenilenin aksine güzel bir yükseliş yaşayınca bünyesine birçok farklı program daha eklendi ve dev bir kanal olma yoluna girdi. İzleyeni ve seveni çok olunca spor kanalları arasında da kendisini ön plana atmayı kolayca başarmaktadır.

DMAX Kanalı Kimin?

Kanalın Discovery Communications şirketine geçmesi ile birlikte birçok kişinin aklında kanalın başında kim olduğu soruları oluşmuştu. Yapılan bazı araştırmalar ile birlikte kanalın sorumlu müdürünün Birgül Öztürk olduğu ortaya çıkmıştır. Bununla birlikte izleyici temsilcisi de Victoria Davies olarak seçilmiştir.

Günümüzdeki spor kanallarından farklı bir şekilde geniş bir içerik çeşidine sahip olan kanal sadece televizyon ile kalmayarak internete de ulaşmıştır. Kendi internet sitelerinde de birçok içerik bulmak mümkündür. Yayın tekrarlarının ve dizi bölümlerinin yayınlandığı site üzerinde her türlü programı ve yayını bulmak mümkündür. Bununla birlikte televizyon yayınını site üzerinden canlı olarak da izlemek mümkün olmaktadır. Sadece televizyon ile sınırlı kalmayarak böyle bir çalışmaya yönelen DMAX takipçileri tarafından her türlü mecradan izlenebilmektedir.

İnternet sitesinde Blog bölümü de bulunmaktadır. Blog bölümünde çeşitli haber içeriği, program içeriği, gelişmeler ve diziler hakkında içerikler bulunmaktadır. Kanalın bünyesinde bulunan bu internet sitesi de tıp televizyondaki gibi ciddi bir takipçiye sahiptir. Sıradan bir televizyon kanalı web sitesi olmaktan çıkarak oldukça köklü bir web site haline bürünmüştür. DMAX takipçileri tarafından sıklıkla ziyaret edilen site editörler tarafından son derece güncel tutulmaktadır ve ilgilenilmektedir. Site üzerinden yeni çıkacak olan programların haberleri ve yayınlanacağı günü öğrenmek mümkündür. Sosyal medyayı iyi bir şekilde kullanan kanal son zamanlarda çok daha fazla yükselişe geçerek birçok televizyon izleyicisinin aklına kazınmıştır. Discovery gibi köklü bir şirketin bünyesinde açılan kanal kısa bir süre içerisinde patlamış ve bugünkü konumuna ulaşmıştır. İzleyici kitlesinin de memnun olduğu içeriklerin yayınlanması ile gelecekte çok daha yenilikle karşımıza çıkacaklarından şüphemiz yoktur. Yeni bir kanal olmasına rağmen ciddi bir emekle ilerlemektedirler.

Etiketler: dmax, dmax yayın akışı, dmax canlı, dmax tv, dmax izle, dmax canlı izle, dmax tv yayın akışı, dmax canlı yayın, dmax frekans, dmax vikings, dmax tv canlı,