Dream TV

DREAM TV

DREAM TV 2003 yılında kurulan bir müzik kanalıdır. Kanalın diğer kanallara göre daha ön plana çıkmasının sebebi gün içinde 24 saat yayın yaparak müzik yayının hiç bitmemesi oluyor. Kanal yetkilileri yoğun mesai harcayarak dinleyici kitlesini müziksiz bırakmamak için günün her saatinde müzik hizmetini sürdürüyor. Kanal yetkililer kuruluşundan bu yana daima izleyici odaklı çalışarak izleyicilerin istekleri doğrultusunda ilerlemiştir. Kanalın diğer kanallara göre ön plana çıkmasının bir diğer sebebi daima popüler müziklerin yayınlanması oluyor. Dönemin popüler müzikleri her zaman yayınlanarak dinleyicilerin hizmetine sunulur. DREAM TV normal müzik platformlarına göre daha fazla tercih ediliyor. Bunun asıl sebebi kanal şarkı kliplerini kesintisiz olarak kaliteli bir biçimde dinleyicilerin hizmetine sunmaktadır. DREAM TV kanalının 16 yıllık bir geçmişinin olması kanala büyük avantaj sağlıyor. Tecrübeli kanal yetkilileri izleyicilerin gün boyu kanaldan ayrılmamaları için müziği asla kesmeyerek sürekli yayınlıyorlar.

Yayında Olan Programlar

Gün içindeki yayın akışı boyunca farklı programlar sunan DREAM TV dinleyicilerin ilgisini topluyor. Sürekli müzik dinletisinin olmasının yanında müziklerin yayına verildiği zamandaki programların yaratıcı konseptlere sahip olması DREAM TV kanalını öne çıkaran bir diğer durum oluyor. Programların içeriklerine bakacak olursak genel olarak eğlenceli bir biçimde müzik sunumları yapılıyor. Program sunucularının enerjisinin yüksek olması programların izlenebilirliğini arttırıyor. Yayında olan programlar sadece Türk şarkılardan ziyade yabancı şarkılar da yayına sürerek farklı kitlelere hitap etmiş oluyor. Ülkemizde Türk şarkılar kadar yabancı şarkıların da sevilmesi DREAM TV kanalının yabancı şarkılar yayınlamasında öncü olmuştur. Ülke genelinin dinlediği yabancı popüler şarkılar her zaman yayınlanarak oldukça başarılı olunmuştur.

Yayın Hayatında DREAM TV

Yaklaşık 16 senedir yayın hayatı süren DREAM TV daima en iyi kanal olma yolunda ilerlemiştir. En iyi kanal yolunda ilerlerken daima izleyici istekleri doğrultusunda ilerlemiştir. İzleyicilere oldukça önem veren DREAM TV yetkilileri onları daima müzik ile buluşturmuştur.

Müzik çeşitlerinden genel olarak yabancı müzik yayını yapan kanal bu kanallar arasında en çok dinlenen kanallar arasındadır. DREAM TV kanalının bu derece fazla dinlenmesinin en büyük kaynağı yayın hayatı boyunca daima kaliteli ve kesintisiz hizmet vermesidir. Yayın hayatı boyunca Türksat uydularının dışında özel yayın kuruluşlarında da bulunan DREAM TV oldukça yaygın bir kanal durumundadır. Digitürk D Smart ve Kablo TV gibi yayın kuruluşlarında da yayınına devam etmektedir.

DREAM TV Kanal Kurucusu

Kanalın kurucusu ve genel yayın yönetmeni ülkede yakından tanınan Şafak Ongan’dır. Bunun yanında kanalın müzik direktörü ise Ezgi Cantekin’dir. Kanalın genel olarak sahibi Doğan Holding’dir. Kanalın yönetim kurulu oldukça önemli bir kadrodan oluşmaktadır. Bu sebeple kanal çalışanları alanında uzman ve tecrübeli kişilerdir. Bu tecrübe sayesinde kanal yıllardır izleyici kitlesini arttırarak yoluna devam etmektedir.

DREAM TV uzun bir zamandır ülkemizde hizmet vermesi ile birçok müzik kanalından çok daha önde gelmeyi başarmıştır. Hazırladıkları özgün programlar ile birlikte müzikseverleri bir çatı altında toplamayı başarmışlardır. Özellikle sanatçılar ile yapılan röportajların izleyiciyi ekrana kitlemesi onların en önemli özelliğidir. DREAM TV arkasında güçlü bir ekibi bulundurması ile de çeşitli büyük çalışmalara imza atmaktadır. Büyük kliplerin ilk gösterimini yapması ile de izleyicinin ilgisini çekebilecek türden başarılar elde etmektedir. Kuruldukları günden beri kendilerini yenileyerek devam etmektedirler. Kendi hedefleri, vizyonları ve misyonları doğrultusunda her geçen gün daha fazla çalışarak genel kitleyi memnun etmek için çalışmaktadırlar. Kurucusu olan Şafak Ongan ile birlikte günümüzde faaliyet göstermeye devam etmektedirler.