EkoTürk tv

Ekotürk TV Canlı İzle

Ülkemizdeki en önemli ekonomi kanallarından biri olan Ekotürk TV, 22 Ekim 2018 Pazartesi günü yayın hayatına başlamıştır. Diğer ekonomi kanallarından ve programlarından farklı olarak çok daha özgün bir kimyası ile yayın hayatına başlayan Ekotürk TV günümüzdeki en önemli konulardan biri olan ekonomi üzerine yoğunlaşarak ilerlemektedir. Şu anda yayında olan ekonomi kanallarından farklı olarak ekonomiyi çok uzun ve anlaşılamaz bir yol ile değil; oldukça anlaşılabilir, bilgi verici ve ilgi çekici bir anlatım tarzı ile izleyicilerine aktarmaktadırlar. Piyasada olup bitenleri yakından takip etmek isteyen kişiler için vazgeçilmez bir televizyon kanalı olan Ekotürk TV, “Hayatın İçinde” sloganı ile birlikte ekonominin sadece sayısal bir karşılığı olmadığını ve oldukça derin bir anlamı olduğunu belirterek izleyicilerine farklı bir izlenim sunmaktadır.

Yayında Olan Programlar

Yayın akışların oldukça fazla program çeşidi bulunmaktadır. Her izleyicinin kendisine uygun bir program bulabileceği bu program çeşidi ile birlikte oldukça geniş bir izleyici kitlesine hitap etmektedirler. Programların konularına değinecek olursak genel olarak ekonominin dallarından söz edebiliriz. Ekonomi hakkında güncel haberler, artan ya da azalan kurlar, faiz oranları, kripto paralar ve konuk alınan programlar gibi birçok konuyu içeren yayın akışından bahsedebiliriz. Ekotürk TV sadece ekonomi programları ile kalmayıp Hande Kazanova ve Gökhan Kırdar gibi önemli isimler ile birlikte yine ilgi çekebilecek konulara değinmektedirler.

Ekotürk TV sıradan bir ekonomi kanalı olmayarak içerisinde oldukça fazla çeşitlilik ve bilgi bulunmaktadır. İzleyici sıkmayan anlatım tarzı ve konu içeriği ile birlikte uzun bir süredir yayın hayatlarına devam etmektedirler. Yayında olan programların kaçırılması halinde tekrarı da yayınlanmaktadır. Böylece sonradan programlar tekrardan izlenebilir hale gelmektedir.

Yayın Hayatında Ekotürk TV

Yaklaşık 1 senedir yayın hayatında olan Ekotürk TV, vizyon ve içerik bakımından diğer birçok ekonomi kanalından ayrılmaktadır. Sıradan bir ekonomi kanalı olmak yerine izleyici odaklı konu bütünlüğünü elde tutarak birçok alana yönelmektedir. Bir konuyu kısıtlı çerçeveler ile sıkıcı bir şekilde anlatmak yerine izleyiciye geniş bir pencere sunmaktadır. Böylece izlenebilirliği ve kitleyi güzel bir şekilde elde tutarak herkesin memnun kalmasını sağlamaktadır.

Ekonominin sadece Türkiye ayağına değinmek yerine Dünya çapında bir bilgi alışverişini tercih etmektedirler. Ekotürk TV, ekonominin her alanda olan etkinliğine değinerek birçok ülkedeki ekonomik gelişmeleri takip etmektedir. Küresel anlamda etkinlik gösteren ekonomik gelişmelerin nedenleri ve sonuçları hakkında geniş bir bilgi toplanmasının ardından hızlı bir şekilde izleyici ile buluşturulmaktadır.

Ekotürk TV Kurucusu

Kendisini Güneş, Star ve Akşam gazeteleri gibi birçok medya ağından tanıdığımız Cengiz Özdemir, en son olarak Ekotürk TV kanalını kurarak kendi televizyon kanalının başında çalışmalarına devam etmektedir. Daha öncesinde kendisini birçok medya kanalında ve gazetede görev yaparken görmüştük. Medya alanındaki tecrübesi ve bilgisi ile birlikte Türkiye’nin ilk yerli ekonomi kanalını da kurarak bir ilke imza atmıştır. Tam anlamıyla yerli bir kanal olan ve hiçbir yabancı ayağı olmayan televizyon kanalı ile birlikte uzun bir süredir yayın hayatına devam etmektedir. Kanalın açılışını ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel programı ile yaparak bu uzun serüvene başlamışlardır.

Ekotürk TV Digitürk, DSmart ve Kablo TV gibi birçok yayın sağlayıcısında olduğu gibi Youtube platformu üzerinden de yayınlarını izleyicileri ile paylaşmaktadır. Sadece televizyon ile kalmayarak birçok sosyal platform üzerinden de izleyiciyle iç içe olmaktadırlar. Özellikle Youtube üzerinden yayın kesitleri ve özel bölümleri paylaşarak çok daha fazla izleyici kitlesine hitap etmektedirler.