Fox TV

FOX TV Canlı İzle

Avustralya’da doğmuş, Avustralya’da gazeteciliğe başlayıp medya patronluğuna Amerika’da devam eden dünyanın 73. Zengini olan Rupert Murdoch  Fox Tv’yi News Corporation şirketi altında kurmuştur. 9 Ekim 1986’dan bu yana Amerika ve takip eden yıllarda dünya ülkelerinde yayın yapan FOX TV, Türkiye’deki faaliyetlerine 24 Şubat 2007 tarihinden itibaren başlamıştır. Amerikan firmasının Türkiye’de İhlas Holding’in medya organı olarak yayın yapmakta olan TGRT’nin yayın ve isim haklarını almasıyla FOX TV Türkiye olarak yayınlanmaya başlamıştır.

FOX TV  her yıla özgü hazırladığı sloganları ile Türkiye’deki hedef kitlesine çeşitli yarışmalar, diziler ve programlarla ulaşmak üzere çalışmalar yapmıştır. Tüm medya kanallarının merkezinin İstanbul olduğu gibi FOX TV de Zeytinburnu’nda yer almaktadır. 

FOX TV Satıldı

Son olarak Türkiye’de ve bazı ülkelerde yayın yapan FOX TV 2017 yılında Rupert Murdoch tarafından dünyanın en büyük film şirketlerinden biri olan Walt Disney tarafından satın alındı.

FOX TV’nin Kuruluşundan Günümüze Sloganları

24 Şubat 2007’de yayın hayatına başlayan FOX TV ilk çıkış sloganı Hayata Foxlanın Fox’tu. 15 Mayıs 2009 yılına kadar bu sloganı kullandı. 19 Mayıs 2009’da “Sen de Katıl” sloganını kullanmaya başlayan FOX TV, 2011 Eylül ayından itibaren ise “Hepimiz FOX izliyoruz” sloganı ile yayın hayatına devam etti.

2012 yılına gelindiğinde ise kullandığı slogan “5 Yıldır Fox İzliyoruz” oldu. Eylül 2013’ten Haziran 2015’e kadar kullanılan slogan ise “Ailemizin Ekranı” oldu. 2015 yılının yaz dönemini kapsayan sloganı Yaz Her Haliyle Fox’ta Güzel”   olarak karşımıza çıktı. 2015 yılının Eylül ayından itibaren “Şimdi FOX zamanı”, 2016 yılının Haziran ayına kadar devam ederken yaz dönemini kapsayan “Bu Sezon da yaz FOX da güzel”  sloganı kullanılmaya başlandı. “Sen de Gel FOX’a!” sloganı ise Eylül 2016’dan 2018’e kadar kullanılmıştır. 2018’den günümüze kadar gelen süreçte ise “Bu sene yine çok FOX” kullanılmaktadır.

FOX TV 2007 – 2019 Yılı Hafızaya Kazınan Dizi ve Programları

2007 Yılından itibaren yayına başlayan FOX TV, Fatih Harbiye, Esaretim Sensin, Karagül, Kiraz Mevsimi, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Şevkat Yerimdar, Unutma Beni, Vurgun, Zengin Kız Fakir Oğlan, Savaşçı , Bizim Hikaye gibi hafızalara kazınmış birçok dizinin ev sahipliğini yapmıştır.

Özellikle Haber kanalı olmasıyla övünen FOX TV, Fatih Portakal’ın hafta içi sunumu ile en çok izlenen haber kanalıdır. Hafta sonları ise Gülbin Tosun haberleri FOX TV ekranlarından seyircilere aktarmaktadır. İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat Sabahları haberleri izleyicilere hem yorumlayarak hem de haberleri aktararak en çok izlenen sabah programlarından biridir. İsmail Küçükkaya ve Fatih Portakal ortaklığı ile aktarılan seçim öncesi ve sonrası yayınlar Türk halkının tarafsız olarak  değerlendirdiği en çok izlenen programları arasında yerini almıştır.

Unutulmayan yarışma programları arasında, Gelinim Sensin, Gardrop Savaşları, Stil Avcıları sayılabilir. Son yılların en sevilen yarışma programı ise Yaparsın Aşkım, Zuhal Topal ile sofrada ile FOX TV’nin kemik bir izleyici kitlesi bulunmaktadır. Bu yılın en gözde FOX TV dizileri ise Kadın, Yasak Elma, Savaşçı, Bir Aile Hikayesi, Mucize Doktor sayılabilir.

Çağla Şıkel’in hafta içi her sabah modadan, sağlığa, yemekten magazine birçok konuda konukları ile ekranlardan evlere konuk olduğu programı Çağla ile Yeni Bir Gün kadınların vazgeçilmez programları arasında yerini aldı.

The Taste Türkiye, Temizlik Benim İşim, Dünya Avucunuzda , Merve Yıldırım ile Benden Söylemesi , Efsane Aile gibi birçok programda dikkat çeken FOX TV programlarıdır.

Etiketler: fox tv canlı, fox tv canlı izle, fox tv canlı yayın, fox tv canli, canlı tv fox, fox tv canlı yayın izle, fox tv canli yayin