İDMAN TV

İdman TV Canlı İzle

Azerbaycan’ın en ünlü spor kanallarından biri olan, İdman TV kamu yayını yapan Azerbeycan TV’nin  branş kanalı olarak yayın yapmaktadır. En büyük özelliği şifresiz olarak Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarını yayınlamasıdır.

İdman TV Canlı
İdman TV Canlı

Devlet Kanalı Azar TV’nin Spor Kanalı İdman TV

Gerçekten futbolun sadece spor sayılmadığı tüm branşlardan yayınlanan karşılaşmaların yanı sıra spor konusunda halkı bilgilendiren bir kanal olan İdman TV, şu anda Türkiye’de yayınlanan spor programlarına bakınca oldukça kalifiye işler yaptıkları da ortaya çıkmaktadır. Azerbaycan TV ve İdman TV’nin yakından takip ettiği Türkiye Süper Ligi karşılaşmalarının özellikle derbileri de yayınlamasıyla da oldukça dikkat çekiyor.

İdman TV, faaliyet gösterdiği ilk günlerden itibaren ülkesinde spor politikasını başarıyla uygulamaya çalışıyor. Bu politikanın en önemli kısmı çocukları, gençleri ve tüm Azerbaycanlıları spora dahil etmektir, böylece tarihlerinin daha sağlıklı olmasını sağlayabilmeyi amaçlamıştır. Cumhurbaşkanı İlham Aliyev‘in girişimi ile 2009 yılı başında oluşturulan “İdman TV” kanalı, bu etkinliğe yıllardır hizmet veriyor.

TV kanalının malzeme ve teknik temeli, spor raporlarının ve programlarının operatif yayınları için harika bir fırsattır. Sporcuların çeşitli Avrupa ve Dünya Şampiyonaları, Yaz Olimpiyatları, Bakü 2015’in ilk Avrupa Oyunları ve 2017 İslami Dayanışma Oyunları ve 4. İslami Dayanışma Oyunları ile 120’den fazla kıtadaki başarıları hakkında izleyicilerimiz düzenli olarak bilgilendirilmekte. Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan TV ve İdman TV yayınlarının kalitesini övdü ve ekibin performansını örnekledi. Ayrıca, Azerbaycan Televizyonu Uluslararası Spor Yayını Şirketi’ne özel bir sertifika aldı.

İdman TV İnstagram Sayfası:

https://www.instagram.com/idmantv_/

İdman TV Programları

Şu anda, İdman TV de ayrı yayınlar var – Spor Haberleri, Spor Haftası, Spor Tapınağı, Televizyon Satranç Kulübü, Favori, Avrupa futbol, Spor ve Medya, Futbol Kulübü, Oyun Hakimi, Spor Rekorları, IQ Arena, Derby, Yarının Yıldızları, Spor Birlikleri ve diğer programlar En heyecan verici futbol turnuvalarının (İspanyol La Liga, Alman Bundesliga ve İngiliz Premier Ligi) röportajlarında çeşitli yaratıcı teknikler kullanılmakta. Zaman zaman dünya yıldızları ve Azerbaycan sporları ile ilgili belgesel TV programları hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.

Azar Tv ve İdman TV, yaratıcı yayınların yanı sıra, teknik başarıları ise fark edilmedi. 15 Ocak 2010’dan beri günlük yayınlar 15 saate ulaşan programların uydu yayını başlatıldı. 12 Ekim 2015’ten itibaren, İdman TV kanalı 7 gün 24 saat çalışıyor. Aynı yılın kasım ayından bu yana, kanal HD formatında yayın yapmakta. Bu yenilik, video izlemeyi daha konforlu hale getirmektedir.

Dünyadaki spor kanalları canlı yayın yapmıyor İdman TV ise yayın haklarını satın aldığı tüm karşılaşmaları izleyicileri ile buluşturuyor . Azerbeycan’da yaşayanlar çok şanslı çünkü futboldan basketbola, voleyboldan satranca kadar tüm karşılaşmaları hiçbir aylık ücret ödemeden kolaylıkla seyredebiliyorlar.

Yaz ve Kış Olimpiyat Oyunları, Dünya Üniversite Oyunları, Avrupa Gençlik Olimpiyat Oyunları, çeşitli branşlarda  Dünya ve Avrupa Şampiyonaları, Formula 1 turnuvaları, UEFA Şampiyonlar Ligi, Eurovision ve Avrupa Voleybol Konfederasyonu’nun organize ettiği tüm karşılaşmalar İdman TV’den kolaylıkla seyredilebiliyor.

FIFA Dünya Kupası’nın 2014 ve 2018’deki yayını olan gezegenimizdeki en heyecan verici yarışlardan biri olması ve  İdman TV bu yarışları satın alarak canlı yayınlayan spor kanallarından biridir. Önümüzdeki yıl  gerçekleşecek olan Tokyo Olimpiyatları 2020’nin yayınlanması konusunda bir anlaşması yapılmıştır. Gelecek sezonun bir diğer önemli spor etkinliği olan Avrupa Futbol Şampiyonası grubu ve play offlar da İdman TV  de yayınlanması bekleniyor.

İdman TV Resmi İnternet Sitesi:

http://www.idmantv.az/az

İdman TV’yi, Seyretmek İçin Ne Yapmamız Gerekiyor?

İdman TV’yi sizler de evinizde seyretmek istiyorsanız uydu alıcınızın olması yeterlidir. Küçük bir ayar sonrası sizde ayağınızı uzatıp İngiltere liglerinden, Bundes Liga’ya, La Liga’dan Türk maçlarına kadar birçok karşılaşmayı izleyebilirsiniz. Uydu alıcı ayarlarınızı yapabilmek için şöyle bir sıra izlemeniz gerekiyor:

Kullandığınız uydu alıcısının İdman TV biskey şifrelerini çözmesi gerekmektedir. İzleyebilmek için uydu alıcınız da böyle bir özellik yok ise seyretmeniz mümkün olmaz. Var fakat siz aktive etmemişseniz kontrolünü sağlayıp aktif hale getirmelisiniz. Alıcınızdaki bis şifre çözme özelliği aktif olduktan sonra CAS Keys, Cas, Cas Systems bölümünden şifreleme tipiniz biss olarak belirlemeniz gerekmektedir. İdman tv  biss ID değerini 0x1FFF, Biss TP değerini 10965/12800 (H), şifre değerini 16 hanelik boşluk bulunuyorsa 3453450034534500, 14 hanelik boşluk bulunuyorsa 12345600654321, 12 hanelik boşluk bulunuyorsa da 123456654321 şeklinde girmeniz yeterli olacaktır. Şifre girişinden sonra kaydedip çıkış yapmalısınız. Ayarlama yaptıktan sonra hem uydunuzu hem de tv’nizi kapatıp tekrar açmanız sonrası İdman TV seyretmeniz mümkündür. Herhangi bir sorun yaşarsanız uydu alıcınız için teknik destekten destek alarak ayarlamaları yaptırabilirsiniz.

Etiketler: idman tv, idman tv yayın akışı, idman tv canlı izle, idman tv frekans, idman tv hd, idman tv canli, az idman tv, idman azerbaycan tv, idman tv canlı yayın, idman tv hd izle