Kanal D

 Kanal D, Doğan Holding‘in bünyesinde  barınan ve Türkiye’de yayın yapan ulusal bir tv kanalıdır.

Kanal D Canlı İzle

Test yayınına 16 Eylül 1993’te başlayan Kanal D normal yayın hayatına ise 1993’ün 19 Aralığında geçmiştir. Kanalın içeriği magazinden dizilere, haber programlarından, yarışma programları ve talk showlara kadar çok çeşitlidir. 2009 yılının en çok izlenen tv kanalı ünvanını alan Kanal D Azerbeycan da da izlenebilmektedir. Ayhan Şahenk ve Aydın Doğan ortaklığı ile kurulduğu bilinmektedir. Daha sonra Doğan medya grubuna tamamen geçmiştir. Kanal aynı zamanda Euro D adıyla Avrupa’ya da açılmıştır. Romanya’da bir şubesi de bulunan Kanal D, D Plus, D Çocuk, D Max, Dream TV, Dream Türk gibi alt kanalları da buluşturmuştur.

Kanal D
Kanal D

Eski ve Yeni Programlar

Kanal D kurulduğu ilk günden itibaren TV dünyasının birçok önemli isimlerine programlar, tiyatro, sinema oyuncularından kurulu önemli diziler, birbirinden eğlenceli yarışma programları ve klasikleşmiş talk show programlarına imza atmıştır. Unutulmayan dizileri arasında,  Acemi Cadı, hala devam eden Arka Sokaklar, Binbir Gece, Fırtına, Gümüş, Hırsız-Polis, Ihlamurlar Altında, Kod Adı “Kaos”, Yabancı Damat, Fatmagül’in Suçu Ne?, Yaprak Dökümü, Asi, Kuzey ve Güney, Çemberimde Gül Oya, Kanıt, Aşk-ı Memnu, Öyle Bir Geçer Zaman ki, Geniş Aile, Haziran Gecesi, Sultan, Kavak Yelleri gibi uzun soluklu yapımlara imza atmıştır.

Haber Programları

Mehmet Ali Birand’ın sunumuyla 32. Gün, Uğur Dündar’ın efsane programı Arena, Genç Bakış, Gün Arası gibi haber içerikli programlar, izleyicileri ile Kanal D sayesinde buluşmuştur. Kadir İnanır’ın, Fatma Girik’in gazeteciliğe soyunduğu haber programları sunduğu dönem de Kanal D ekranlarında yaşanmıştır. 

Talk Showlar

Beyazıt Öztürk’ün sunduğu Beyaz Show, Güneri Civaoğlu’nun her Pazar yaptığı kültür sanat talk showu  Şeffaf Oda, Okan Bayülgen’in Cumartesi geceleri yaptığı Makine Talk showları unutulmaz Kanal D klasikleri arasında yerini almıştır.

Gündüz Kuşağı programları

Esra Ceyhan`la gündüz kuşağı, seda Sayan’la Sabahların Sultanı, Cinemania kültür-sanat programı, Kokpit, Yaşasın hayat gibi gündüz kuşağı programları özellikle kadınlar tarafından çok sevilerek izlenmiş Kanal D programlarıdır.

Spor programları

Kanal D, kurulduğu ilk günden bugüne kadar sporu ayrıcalıklı tutmuş, özellikle hafta sonu yayınlarında spora ayrıcalıklı yer vermiştir. 3. Devre,  Spor Gündemi klasikleşmiş Kanal D spor programları olarak hafızalara kazınmıştır.

Magazin

Kanal D kurulduğu ilk yıllardan itibaren Magazin dünyasına ayrı bir önem vermiştir. Özellikle hafta sonları sabah kuşağında Magazin programları yayınlanmıştır. Bu da Magazin D  ismini daha da klasikleştirmiştir. Canlı Canlı, Dobra Dobra, Genç Magazin, Magazin D gibi birçok farklı isimlerle magazinin nabzını tutan Kanal D magazin dünyasında da her yıl ödüle layık görülmüştür.

2019 Yılı Ve Kanal D

2018 yılına gelindiğinde Kanal D el değiştirdi. Türk televizyonlarının en iyi kanalları arasında yerini alan ve Doğan Medya Grubu’nun ilk göz ağrısı Kanal D Demirören Şirketler Grubu’na satıldı. 2011 yılında Doğan Medya Grubu Milliyet ve Vatan gazetelerini aynı gruba satmıştı.

Çizgisi fazla değişmese de Kanal D, bu yıl dizilerden çok program ağırlıklı devam etme kararı aldı. Yeni başlayacak Azize, Afili Aşk, Yaralı Kuşlar, Zalim İstanbul ve 14 sezondur oynayan Arka Sokaklar ile diziler devam ediyor.

Müge ve Gülşen ile 2.sayfa, Neler Oluyor hayatta ile magazin programı, Fatih Ürek’in sunduğu öğleden sonra kuşak programı Gelinim Mutfakta, Yılmaz Erdoğan’ın öğrencilerinin hazırladığı Çok Güzel Hareketler Bunlar, Kanal D ekranlarında izleyicileri ve sevenleri ile buluşmaya devam ediyor.

Etiketler:

kanal d, kanal d canlı, kanal d yayın akışı, kanal d canlı yayın, kanal d canlı izle, kanal d izle, kanal d canli, kanal d dizileri, canlı kanal d, canlı tv kanal d, kanal d tv canlı izle, kanal d tv yayın akışı, kanal d yayin akisi, kanal d kısmetse olur, kanal d haber, canlı kanal d izle, kanal d frekans, kanal d canlı yayın izle