KON TV

Kon TV Canlı İzle

Kon TV, Konya merkezli olmak üzere Türkiye’nin köklü kanallarından birisidir. Genel olarak Konya halkı tarafından el üstünde tutulmaktadır ancak izleyici kitlesi sadece Konya ile sınırlı kalmayarak birçok coğrafyaya ulaşmaktadır. Normal bir televizyon kanalı olmak yerine hayatın her alanına değinmeyi ve farklı bir izlenim yaratmayı hedefleyen Kon TV, kendine özgü tarzı ile ilgi çekmeyi başarmaktadır. Şirketin tescil tarihi 30.11.1993 olması ile oldukça köklü ve tecrübeli bir ekibin var olduğunu söyleyebiliriz. Uzun yıllardır kendilerine özgü tarzları ile ekranlarda izleyicileri ile buluşmaktadırlar.

KON TV
KON TV

Anadolu Medya Grup (Anmeg) kuruluşu altında faaliyetlerini sürdüren Kon TV arkasında güçlü bir ekibi bulundurmaktadır. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özer ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nurettin Kılıç, kanalın çok daha iyi yerlere gelmesi için yoğun çalışmalar sürdürmektedir. Konyalıların yakından takip ettiği Kon TV yöresel bir kanal olduğu için de oldukça tutucu bir konumdadır. Gurbetteki Konyalıların memleket hasretini giderebileceği, memleketin her noktasına ulaşabileceği bir pencere olmuştur. Kanalın içerisinde bulundurduğu program çeşitliliği de bu noktada oldukça önemlidir. Konya’nın eşsiz güzellerini ve köylerini anlatan programların yanında yöresel müzik ve yemeklerin anlatıldığı programlar da vardır. Haber bültenindeki önemli programcıların yanında spor ve eğlence programları da oldukça beğenilmektedir. Kon TV olarak bu kadar çeşitlilikte olmaları izleyicilerin çok fazla programa tek bir kanalda erişmesini sağlamaktadır. Genel olarak bu hususlar ile günümüze kadar sağlam adımlarla gelmişlerdir.

Kon TV’nin Diğer Ağları

Kon TV sadece televizyon kanalı olarak kalmayarak internet medyasına da katılmış bir şirkettir. Sadece televizyon izleyicisi ile sınırlı kalmayarak medyanın her ağına katılarak çok daha fazla kişiye ulaşmaktadırlar. Özellikle günümüzün vazgeçilmez haber adresleri arasına girmeyi başaran Kon TV, kendi e-dergisi ve haber bülteni ile internet kullanıcısına da ulaşmaktadır. Son teknoloji ağlardan biri olan web medyasına bu kadar yatırım yapmaları kendilerini diğer televizyon kanallarından ayırmaktadır. Televizyon kanallarının birçoğunda gördüğümüz kısıtlı medya yönetimi sorununu medyanın her alanına ulaşarak çözmüşlerdir. Böylelikle televizyon takipçilerinin yanında internet medyasından da takipçileri oldukça fazla vardır. Kon TV şirketinin ivme kazanmasında ise televizyonun ve internetin doğru yönetilmesi oldukça etkili olmuştur.

Anadolu Medya Grup

Anadolu Medya Grup Kon TV gibi daha birçok oluşuma da ev sahipliği yapmaktadır. Anmeg’in Konhaber ve Konspor gibi daha birçok medya ağı bulunmaktadır. Medya sektörünün her alanında faaliyet göstererek kendilerini izleyici ve takipçi ile buluşturmaktadırlar. Oldukça köklü bir grup olmaları ile bugüne kadar çok fazla işe imza atmışlardır. Grubun en bilineni olan Kon TV ise günün her saatinde izleyici ile buluşarak yayın akışını sürdürmektedir. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da açılışını yaptığı Kon TV arkasında güçlü bir ekip barındırarak televizyonun Dünya’ya açılan penceresi olmayı başarmıştır. Özünü Türkiye’den almasına karşın Dünya’nın her noktasına ulaşarak bilgi ve deneyimi aktarmaktadır. Bunların yanında bir radyo kanalı da bulunmaktadır ve böylece yolculuklarda dinleyiciler ile buluşmaktadırlar. Müzik, haber, sohbet ve daha birçok farklı türde radyo programları ile yayın akışına televizyonda olduğu gibi devam etmektedirler. O an televizyona ulaşamayan kişiler için alternatif bir takip ağı olan radyo Kon TV için önemli bir alandır. Sıradan bir televizyon kanalı olmayarak medyanın her alanına bu denli yatırım ve emek harcayarak büyük işler başaran Kon TV uzun bir zamandır yayın uğraşlarına devam etmektedir. Vizyon ve misyonları doğrultusunda hedeflerine ulaşmak için yeni çalışmalarına yüklenmektedirler.