Kral TV

Kral TV Canlı İzle

Türkiye’nin ilk video müzik kanalı olan Kral TV, 1994 senesinde yayın hayatına başlamıştır. Yalnızca ülkemizde yayınlanmaktadır. 1999 – 2002 yıllarında Teleon, 2002 yılında Star 2, 2002 – 2003 yıllarınsa ise Star Max olarak isimlendirilmiştir. Star TV ve NTV ile aynı medya grubuna ait olması sebebi ile kardeş kanallar olarak adlandırılmaktadır. Bu kanallara sahip olan medya grubu ise Doğuş Medya Grubu’dur. 10 Ekim 2011 tarihinde ilk kez kapatılmıştır. Günümüzde ise teknolojinin gelişmesi ise bazı sosyal medya araçlarının çok ön plana çıkması sebebi ile Kral TV, web sitesi, uygulamaları ve bütün gücü ile birlikte dijital dünyaya geçiş yapmıştır. Şu anda dijital olarak televizyon kanalı, radyo istasyonları ile müzik sever vatandaşların uğrak noktası olmaktadır. Her ay 5 milyondan fazla kullanıcı bu dijital platformlardan müzik dinlemekte, video izlemektedir. 1994 yılından beri çok severek izlenen bu kanal, dijital olarak üretilen içeriklere web siteleri, akıllı TV uygulamaları ve sosyal medya ağları ile birlikte her gün her saatte ulaşılabilmektedir.

Kral TV Televizyon Kanalı Nasıl İzlenir?

Sahibi olduğu Doğuş Grubu, ülkemizin ilk video müzik kanalı olan Kral TV için kapatma kararı almıştır. 1 Şubat itibari ile de dijital ortamda yayın hayatına devam etmektedir. 1994 yılında Cem Uzan tarafından kurulmuş olan bu televizyon kanalı, ülkemizin ilk video müzik kanalı olma özelliği taşımaktadır. Kral TV’ye Kral Mobil uygulaması üzerinden, Apple TV Kral uygulamasından, Kral müzik Youtube kanalından, kralmuzik.com.tr web sitesinden ve Smart TV üzerinden yayınlanmaktadır. Bu kanalın seyredilebilmesi için internet olmanız yeterlidir. İnternet üzerinden dilediğiniz gibi Kral TV üzerinden video izleyebilir ve müzik dinleyebilirsiniz.

Kral TV Televizyon Kanalı Programları Hakkında Bilgi

Kral TV bilindiği üzere bir müzik kanalıdır. Çok uzun senelerdir ülkemizde müzik alanında fark yaratmış olan bir televizyon kanalıydı. Bu günlerde ise dijital platformda yayın hayatına devam eden bir dijital kanal olmaya devam etmektedir. Kral Müzik Medya Hizmetleri Şirketi bu kanalın sahibidir. Kral FM radyosu da aktif bir şekilde uzun yıllardır dinlenmektedir. Büyük bir dinleyici kitlesi bulunmaktadır. Uydu ortamı, karasal ortam ve kablolu radyo ile yayınlanmaktadır. Tematik bir televizyon kanalıdır. Kurulduğu günden itibaren her zaman müzik ve eğlence alanlarında yayın hayatına devam etmiştir. Bu kanalın merkezi İstanbul merkezlidir. Radyo Yayınları ve Programlarından Sorumlu Müdür Zafer İlik, Radyo Teknik Yayınlarından Sorumlu Müdür ise Levent Uslu olmaktadır. İzleyici temsilcisi ise Burcu Cankurtaran’dır.

Kral TV televizyon kanalında Rubata ile Başka Şarkı, Mehmet’in Gezegeni Performanslar, Kral Pop Akustik, Mehmet’in Gezegeni, Kral Türkiye Müzik Ödülleri, Altın Düetler, Rumeli Hisarı Konserleri, Kral Konser, Benim Albüm Hikayem, Benim Konser Hikayem, Benim Klip Hikayem, Söz & Müzik Belgeseli, Kral Biyografi, 20 Dakika, Pop Vizyon, Dikkat Akustik, Kral Fanlar, Türkiye Müzik Ödülleri Sanatçı Biyografileri, İyi ki, Kral Pop 90’lar, Tarkan Ahde  Vefa, Unutulmayan Anlar, Dikkat Akustik ve Kral Fanlar programları Kral TV televizyon kanalında yayınlanmaktadır. Tabii ki artık televizyon kanalı demek de doğru değildir. Kral TV artık dijital platformlar arasında yer almaktadır. Müzik ve eğlence konusunda en deneyimli ve ilk kanallardan olan Kral TV, hem televizyon sektörü hem de radyo sektöründe müzik denildiğinde akla ilk gelen iletişim aracı olmaktadır. Sevdiğiniz sanatçıların müziklerini dinlemek için Kral Radyo, aynı zamanda müzik dinlerken kliplerini de seyretmek için Kral TV izlemeniz müzik donanıma sahip olabilmeniz için yeterlidir.