Lalegül TV

Lalegül TV Canlı İzle

Lalegül TV

Lalegül TV, dini konularda yayın yapan bir televizyon kanalıdır. 18 Eylül 2014’te yayın hayatına başlayan bu televizyon kanalı bu anlamda genç televizyon kanallarından bir tanesidir. 18 Eylül’de ilk olarak yayınını test yayını ile yapmıştır. Daha sonra ise 1 ay test yayınının ardından canlı olarak yayın hayatına merhaba demiştir. İstanbul merkezli olan bu televizyon kanalı, yalnızca ülkemizde yayınlanmaktadır. Fakat internet üzerinden her yerde izlenebilmektedir. Bu kanalın sahibi medya kuruluşu ise Lalegül Medya olmaktadır. Kanal Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü’nün vaazları, sohbetleri ve İslam’ı tebliğ içerikli programlardan oluşmaktadır. Aynı zamanda Lalegül Fm isimli bir de radyosu bulunmaktadır. Kanalın şirket adı ise Birinci Radyo Televizyon Şirketi olmaktadır. Lalegül TV kanalının Genel Müdürü Gürsel Yıldız’dır.

Lalegül TV Televizyon Kanalı Nasıl İzlenir?

Burada Canlı İzle butonuna basarak internet üzerinden Lalegül TV televizyon kanalını izlemeniz mümkündür. Aynı zamanda Lalegül Radyo Fm’e de buradan ulaşabilirsiniz. Televizyondan izlemek için ise, Türksat 4A uydu adından, Doğu lokasyonu ile, 12423 frekansı, Yatay (H) polarizasyonu, 30000 sembol oranı ve ¾ fec bilgileri ile ulaşmanı mümkündür. Bu kanalı izleyebilmeniz için çanak anteninizin Türksat 4A uydusu ile ayarlı olması gerekmektedir. Türksat 4A uydusuna dönük olan her televizyondan Lalegül TV izlemek mümkündür. Uydu cihazının kurulum menüsünden frekans ekle alanının bulunması gerekmektedir. Bazı cihazlarda transponder ekle, manuel kanal arama ve benzeri isimler ile de adlandırılmaktadır. Daha sonra uydu kısmından Türksat 4A seçilmesi gerekmektedir. Uydu seçiminin hemen altında frekans bilgilerini göreceksiniz. Frekans, polarizasyon, sembol, fec. Kodu bilgilerini yukarıda vermiş olduğumuz bilgiler doğrultusunda girdiğiniz zaman uydunuz aracılığı ile Lalegül TV televizyon kanalını izleme imkanınız bulunmaktadır.

Lalegül TV Televizyon Kanalı Programları Hakkında Bilgi

Lalegül Tv televizyon kanalında genel olarak Cübbeli Ahmet Hoca’nın sunumu ile programlar yayınlanmaktadır. Cübbeli Ahmet Hoca’nın asıl adı Ahmet Mahmut Ünlü’dür. Halk arasında Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınmaktadır. Ülkemizin önemli vaiz ve hafızlarından bir tanesidir. İsmailağa Cemaati’nin önde gelen isimlerindendir. Bu cemaat İstanbul’un Fatih ilçesinin Çarşamba semtinde bulunmaktadır. 27 Şubat 1965 doğumlu olan Cübbeli Ahmet Hoca 54 yaşındadır. İstiğfar Risalesi, Tadil-i Erkan Risalesi: Namaz Mesailisi, Tasarruf Risalesi, Bedir Ehli ile Tevessül ve İstigaseler, Secer-i Nebeviyye Risalesi, Ezan-i Muhammedi Risalesi, Her Bir Uzuv Organ için Okunması Münasip olan Şifa Ayetleri, Şa’ban-ı Şerif Risalesi, Peygamberimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellemin Fazilet ve Mücizelerini Beyan Eden Dürr-u Meknun Kasidesinin Serhi, Yahudi ve Hristiyanlar Cennete Girecek Diyenler Cennete Giremez, Abdest Risalesi: Teyemmüm ve kadın halleriyle ilgili Hükümler, Erban-i İdrissiye: İdris Aleyhisselama İndirilen Kırk İsm-i Serif isimli çok önemli eserleri bulunmaktadır. Lalegül TV üzerinde ise Bu Haftanın Sohbeti, Bursa Sohbeti, Sohbet Özel, Şifa-i Şerif Dersleri, Kavaidü’l Akaid İ’tikad Dersler Cübbeli Ahmet Hoca tarafından sunulmakta ve çok önemli dini bilgiler verilmektedir. Aynı zamanda Lalegül TV televizyon kanalında Abdullah Uzunlar tarafından Arapça Dersleri verilmektedir.  İsmail Hünerlice Hocaefendi tarafından ise Tefsir Dersleri yine Lalegül TV ekranlarında verilmektedir. İhsan Şenocak Hocaefendi ile Kur’an-ın Işığında programı, Mustafa Özşimşekler Hocaefendi’nin sunumu ile Nur Pınarı programı, Fatih Kalender Hocaefendi ile İlm-i Hal programı Lalegül Tv televizyon kanalında ekrana gelmektedir. Tematik bir kanal olan bu televizyon kanalında tamamen din konulu programlar yayınlanmakta ve öğretici bilgiler verilmektedir.

Canlı TV Kanalları