NTV

NTV Canlı İzle

Günümüzün en çok izlenen haber kanallarından biri de NTV’dir. 1996 yılında Eski Bursa milletvekili Cavit Çağlar tarafından kurulmuştur. Türkiye’nin ilk haber kanalı olan NTV 7 gün 24 saat haber ilkesi ile yayın yapmaktadır. Televizyon sektörünün mihenk taşı NTV, tematik kanal uygulamasını Türkiye’de ilk uygulayan kanaldır. 1996’dan günümüze kadar NTV yayın hayatı boyunca çeşitli kurum ve kuruluşlardan 850’yi aşkın ödülle ödüllendirilmiştir. Ocak 1999 yılında Doğuş Yayın Grubu tarafından satın alınmıştır. 2004 yılında Avrupa’da da yayın yapmaya başlayan kanal izleyici protföyünü oldukça geliştirmiştir. 16:9 ekran formatına NTV 23 Mart 2013’te geçmiştir. NTV ayrıca Avrupa Ligi ve UEFA Şampiyonlar Ligi maçlarını canlı olarak yayınlamaktadır. NTV için spor farklı bir önem taşımaktadır. Bu yüzden takvimler 2008 yılını gösterdiğinde NTV Spor adında spor kanalını da hizmete açmıştır.
İstanbul Balmumcu’da merkezi bulunan NTV, başta Ankara olmak üzere, İzmir’de, Diyarbakır’da ve Brüksel’de temsilcilikleri vardır. Ülkemizin ve dünyanın dört bir yanındaki muhabirleri, Reuters, APTN ENEX gibi dünyanın önde gelen haber ajansları ile Türk haber ajanslarını da takip etmekte, haberlerini objektif olarak yayınlamaktadır.

NTV Yayın Akışı

NTV; hafta içi ve haftasonu da dahil olmak üzere, gün boyu haber, haber program, kültür-sanat, ekonomi, yaşam tarzı, spor ve belgesellere yer veriyor. Hafta sonunu ağırlıklı olarak spora ayıran NTV, özellikle İspanya, Almanya futbol ligleri, NBA, Türkiye Basketbol Ligi, MotoGP gibi önde gelen spor organizasyonlarını ekranlara taşıyor.
Çevre başta olmak üzere sağlık ve eğitim konularında yapmış olduğu yayınlar ve özel projeler, NTV`nin kurumsal kimliğinin ana hatlarından birini oluşturan sosyal sorumluluk bilincine yaklaşımının somut örneklerini oluşturuyor.
NTV’de Yayınlanan Başlıca Programlar ise; Haber Merkezi, Gece Gündüz, Günlerin Getirdiği, Günün İçinden, Güne Başlarken, BBC Türkçe: Dünya Gündemi, Gece Bülteni, Basın Odası, Canlı Gaste, % 100 Futbol, Spor Aşkı, 90+ programlar sayılabilir.

NTV’yi Farklı Kılan Bakış Açısı

NTV kurulduğu ilk günden itibaren çizgisini Amerika’nın CNN’i ya da İngilizlerin BBC kanalında olduğu gibi haber çizgisinde tutmayı, yorumdan ziyade ağırlıklı olarak haberi doğru bir şekilde aktarmayı ilke edinen bir tv kanalı olmuştur. Bu da yaptığı tüm programlarda oldukça belirgin bir ilke olarak karşımıza çıkmıştır.
Onun dışında NTV de sıra dışı programlara ve entelektüel programlar da dönem dönem yer almıştır. Bunların başında Zor İşler, Doğada Tek başına, Avrupa’dan Anadolu’ya Lezzetler, Tadı amağım’da, İstanbul Kafası gibi programlar izleyici ile buluşurken, gazeteci kökenli birçok programcı da siyasetten spora birçok konuda NTV için program hazırlamıştır.

NTV Haber Farklıdır

Engellilere verdiği önem ve duyarlılığı ile de dikkat çeken bir kanal olan NTV, umudun, azim ve çalışmanın ne kadar önemli olduğunu engellilerin ağzından anlattığı programı “Yeter ki İste” 3 sezondur NTV’nin kemik programlarının arasında yerini almayı başardı. Sultan Arınır’ın sunumuyla engelliler spordan sanata, bilimden edebiyata kadar geçirdikleri evreleri engelli yaşamlarına kattıklarını paylaşıyor, izleyiciye aktarıyor. Her Cumartesi günü “Yeter ki İste” NTV ekranlarında yerini alıyor.
Teknoloji, Bilim, insan hayatı, gezi ve Türk Mutfağı her dönem NTV için önemli konu başlıkları olmuştur. Bu konulara en iyi örnek programlardan biri Türk İşi’dir. Bilim ve Teknolojinin Türk aklı ile buluşmasını konu alan birbirinden ilginç sıfırdan hurda parçalardan yapılan icatların yer aldığı program Türk İşi oldukça beğenilen kendin yap tarzı bir niş program olarak klasikleşmiş ve NTV’nin unutulmazları arasında yerini almıştır.

Etiketler: ntv canlı, ntv canlı yayın, ntv canlı izle, ntv canli, ntv haber canlı, ntv canlı youtube, canlı ntv, ntv canlı haber izle, ntv izle canlı, ntv canli yayin, ntv canlı tv, ntv canlı yayın izle, ntv tv canlı, canlı ntv izle, ntv canlı haber, ntv canli izle, ntv canli i̇zle, canlı tv ntv, ntv haber canlı izle, ntv canlı izle youtube, ntv canlı ızle, ntv haber canlı yayın, ntv türk canlı, ntv canlı yayın youtube, canlı tv izle ntv, canli ntv, ntv izle canlı yayın izle kesintisiz, canlı yayın ntv, ntv canlı yayın izle donmadan, canli ntv izle, ntv haber canli, ntv canlı izle kesintisiz, ntv canlı yayın izle kesintisiz, canlı haber ntv, ntv yayın akışı canlı izle, ntv canlı yayını, ntv canlı yayın akışı, ntv canlı mobil, ntv son dakika haberleri canlı izle, ntv canlı yayın izle kesintisiz donmadan, ntv canlı izle hd kesintisiz, ntv tv canlı izle, ntv tv canlı yayın, ntv canli izle hd, ntv canlı izle mobil, ntv canli haber, ntv iddaa canlı, ntv canlı tv izle