OLAY TV

 

Olay TV Canlı İzle

Olay TV ülkemizdeki önemli haber kanallarından bir tanesidir. Kendisini uzun bir süredir ekranlarda görüyoruz ve oldukça ilgi çekici bir haber teknikleri bulunmaktadır. İzleyiciyi ekranda tutabilen özgün bir sunum tarzları vardır. Kanalın bünyesinde bulunan ekip de öncesinde birçok yerde deneyim kazanmış alanında uzman kişiler olduğu için köklü bir yayın kuşağı oluşturabilmektedirler. Birçok haber izleyicisi Olay TV kanalının farklı bir anlatım tarzı ve tarafsız haber anlayışı olduğu için tercih ettiğini belirtmektedir. 

Olay TV kurucusu Cavit Çağlar olmak üzere 1994’ten beri yayın hayatına devam etmektedir. Cavit Çağlar kanalın kuruluşundan sonra bünyesine alanında iyi işler yapacak olan kişileri toplayarak günümüzdeki bu yayın topluluğunu oluşturmuştur. Bakacak olursak oldukça eskiye dayanan bir geçmişi olan Olay TV günümüzde oldukça izlenen bir televizyon kanalı olmayı başarmıştır. Özellikle son 10 yılda haber kuşağı olarak oldukça iyi bir ivme kazanarak yükselişe geçmiştir. İnsanların tarafsız bir şekilde haberleri izleyebileceği ve memnun kalacağı tarzları olduğu için izleyicilerin büyük bir çoğunluğu Olay TV kanalını el üstünde tutmaktadır.

Olay TV Medya Ağı

Olay TV normal bir televizyon kanalı gibi sadece belirli bir alana yoğunlaşmayarak birçok alana yönelmiştir. Bu medya ağı ise başlıca internet olmak üzere e-haber ve sosyal medya hesapları gibi dallara ayrılmaktadır. Televizyonda olan programların kaçırılması halinde internetten bu şekilde tekrarı yayınlanması sağlanmaktadır. Böylece izleyiciler eski programları da izleyebilme şansını elde etmektedir.

Özellikle Youtube kanalına ve web sitesine ağırlık veren Olay TV, yayınladığı haber içerikleri ve program tekrarları ile takipçilerin ilgisini çekmektedir. Günümüzün koşullarına bakacak olursak internet varlığı neredeyse zorunluluk haline dönüşmüştür. Bu noktada Olay TV’nin web ortamlarına ayak uydurması kendisini ileriye taşımasını sağlamıştır.

Olay TV; Kablo TV’de 38. Kanal, D-Smart’ta 38. Kanal, Tivibu’da 151. Kanal, Turkcell TV+’da 252. Kanal ve Karasal (UHF) 41. Kanal olarak televizyon ekranlarına taşınmaktadır. Günümüzde neredeyse her televizyonda kendisini görmek oldukça mümkündür. İzleyiciler istedikleri kanal sağlayıcısı ile birlikte Olay TV’yi izleyebilirler.

Olay TV Yayın Akışı

Olay TV genel olarak haber odaklı bir yayın akışına sahiptir. Ülkemizde ve Dünya’da olup bitenleri tarafsız ve hızlı bir şekilde aktarmaktadırlar. İzleyiciyi hiçbir şekilde sıkmayan anlatım tarzı ve sunucuları ile yayınlarını gerçekleştirmektedirler.

Ülkemizde eşsiz güzelliklere sahip olan Bursa’nın yerli kanalı olan Olay TV, Bursalılar için de önemli bir konumda olmaktadır. Ana merkezi Bursa olan kanalın sloganı ise “Olay Her Yerde” olup haber kuşağını derinlemesine köklendirerek izleyicileri ile buluşturmaktadırlar. Kanalın ilk kurulduğu yıllar pek bir ivme kat edememelerine karşın günümüze bakacak olursak oldukça fazla bir izleyici kitlesine sahip olmuşlardır. Bilinenin aksine de izleyici kitlesi sadece Bursa’dan olmayıp ülkemizin birçok memleketinden izleyici kitlesi çekilmektedir.

Olay TV Radyo

Olay TV televizyon kanalında faaliyet gösterdiği gibi Olay FM adı ile birlikte radyo kanalı olarak da yayın akışına devam etmektedir. Televizyonun olmadığı yerlere de bu şekilde uzanabilmektedirler. Ülkemizdeki araç yoğunluğunu göz önüne alacak olursak oldukça fazla dinleyici kitlesine ulaştıkları görülmektedir. Hedefleri ise haberciliği farklı bir boyuta taşıyarak çok daha fazla kitleye ulaşmaktadır. Hiçbir şekilde yanlı haberciliği desteklemedikleri gibi kendileri de bu haber tarzında değillerdir. Olay TV geçmişten günümüze her anlamda yenlikçi olduğu gibi kullandığı teknik cihaz ve altyapıda da son teknolojilere uymaktadır. Böylelikle görüntü kalitesi gibi teknik etmenlerde de izleyici odaklı olup oldukça canlı görüntüler sunabilmektedirler.