Sports TV

SPORTS TV Canlı İzle

Ülkemizin spor kanalları arasında önemli yere sahip olan SPORTS TV 1 Temmuz 2010 tarihinde yayına başlamıştır. 1 Temmuz 2010 tarihinden önce D Spor adı ile bilinen kanal ismini değiştirerek SPORTS TV adını almıştır. Adından da anıldığı gibi çeşitli spor dalları ile ilgili yayın yapan SPORTS TV spor kanalları arasında en iyi hizmet veren kanal haline gelmiştir. Kesintisiz ve üstün görüntü kaliteli yayınları ile insanlara sporu çok daha kaliteli izletiyor. Bünyesinde çalışanlar sayesinde de yayınlanan programlar oldukça kaliteli oluyor. SPORTS TV’nin tek olayı spor olduğu için sadece spor konusuna yoğunlaşarak oldukça başarılı sonuçlar alıyorlar. Böylelikle sporu insanlara sevdirerek spor konusunda teşvik etmiş oluyor.

Yayında Olan Programlar

SPORTS TV yayın akışı oldukça yoğundur. Gün içerisinde spor alanında farklı farklı programlar izlenebilir. SPORTS TV’nin asıl amacı sporseverlere farklı farklı spor alanlarında bilgiler vermek sporseverleri tek bir spor dalına yönelmektense farklı farklı spor dalları hakkında bilgi sahibi etmek. Bu sebeple kanalın yayın akışında neredeyse her spor çeşidi hakkında bilgi alınabilir. SPORTS TV birçok organizasyonu da kanalda yayınlamıştır. Basketbol voleybol futbol vb birçok spor alanının dünya çağındaki organizasyonlarını kanalda yayınlayarak insanların ilgilendikleri spor dallarını uluslararası düzeyde takip etmelerini sağlamıştır.

SPORTS TV bu tarz organizasyonlarının yanında spor haberleri de sunarak sporseverlerin ilgilendikleri sporlar hakkında sıcak bilgiler etmesini sağlıyor. Sporseverler kanal bünyesinde çalışan haber ekibinin yoğun uğraşları sayesinde en doğru bilgiler ilk olarak SPORTS TV’den alabiliyorlar. 

Kuruluşundan Bu Yana SPORTS TV

9 senedir yayın hayatına devam ede SPORTS TV herhangi sıradan bir kanal olmak yerine izleyicilerin isteklerine göre çalışmalarını sürdürerek diğer spor kanalları arasında büyük fark yaratmıştır. Bütün yayınlarını izleyicilere en iyi şekilde izletebilmek için yıllardır büyük uğraşlar sürdürmekte. İzleyiciler kanal için büyük önem arz ettiği için kanala daima yaratıcı ve farklı içerikler koyarak yıllar boyu izleyici kitlesini kaybetmeden kitleyi arttırarak yayın hayatına devam etmiştir.

SPORTS TV kuruluşundan bu yana çalışmalarını ülke içinden ziyade dünya çapında sürdürmüştür. Sporseverlere dünyanın dört bir yanından spor haberleri ve çeşitli spor görüntüleri izletmiştir. 

SPORTS TV Kurucusu

Farklı kanallara da kuruculuk yapan Sportsnet Group tarafından kurulmuştur. Özellikle ülkemizdeki futbolseverler tarafından yakından takip edilen ve bilinen bir kanal olmaktadır. Şirket bünyesinde çalıştırdığı uzman çalışanlar sayesinde sahibi olduğu kanalları kurulduktan bu zamana kadar iyi bir konuma getirdi. Kanallarında sunuculuk yapan insanlarında sporseverler tarafından bilinmesi kanalı yayın hayatı boyunca pozitif etkilemiştir. 

SPORTS TV Türksat 4A uydusunun yanında birçok özel yayın kuruluşu tarafından da yayına sürülmekte. Digitürk, D-Smart Kablo TV gibi yayın veren kuruluşlar tarafından da yayına veriliyor. 

SPORTS TV yayın hayatı boyunca sıradan kanal olmaktan çıkmış yıllardır izlenim sayısı yüksek olan kanal halinde devam etmektedir. Bunun en büyük sebebi SPORTS TV gün boyunca gerek günün erken saatleri olsun gerekse de gece geç saatler olsun izleyicilerin huzuruna daima kaliteli içerikler sunuyor. 

SPORTS TV’nin genel olarak izleyici kitlesi futbolseverler oluyor. Bunun sebebi de ülkemizde futbolun yaygın olması oluyor ancak SPORTS TV de yayınlanan maçlar daha çok voleybol ve basketbol üzerine oluyor. Dolayısıyla bu spor dallarında da izleyeni çok fazla oluyor. Bu tarz takım sporlarının yanında özellikle tenis maçları da sık yayınlanan spor dalları arasındadır. SPORTS TV ülkemizdeki sporseverlerin vazgeçemeyeceği bir spor kanalı olarak geniş bir kitleye hitap etmektedir.