TELE1

Tele 1

Ülkemizde televizyon kanalları gün geçtikçe çoğalırken siyasi açıdan güç kimin elindeyse televizyonlar da gücün yanında olmayı tercih ediyor. Aslında TV kanallarını da kapsayan basın tarafsızlığı ve basın ahlakı ,uzun bir süredir ülkemizde mumla aranır hale geldi. Bu durum, TV kanalları açısından kötü olarak görünse de iyi ile kötüyü, doğru ile yanlışı ayırt edebilen seyirci için oldukça yararlı oldu. Farklı bakış açısı, doğru habercilik, basın ahlakı, tarafsızlık ilkelerini benimseyen TV kanalları işte bu çoklukta bu şekilde bir adım öne çıkabiliyor. Tele 1; de işte bu boşluğu doldurmak üzere kurulmuş demokratik, laik, cumhuriyetçi, halkçı görüşüyle basın ilkelerine bu dönemde sahip çıkarak yayın yapan yeni televizyonlardan biridir. Tele1 yayın akışı, Atatürkçü çizgisinden ödün vermeyen, halkın yanında, doğru habercilik ile yayındadır. Halk TV gibi Tele 1 TV de muhalif olanların en çok izlediği ve benimsediği kanallardan biridir. 

Tele 1’in  Tarihçesi 

9 Ocak 2017 yılında Gazeteci Yazar Merdan Yanardağ tarafından kurulan Tele1 TV, ABC Radyo Televizyon ve Dijital Yayıncılık A.Ş.’nin bünyesinde faaliyet göstermektedir.  Merdan Yanardağ aynı zaman da Tele 1 TV’nin genel yayın yönetmenliği görevini de yürütmektedir. 

Tele 1 Canlı Yayın Merkezi, Sarıyer’de bulunmaktadır. Tele 1 frekans bilgileri ise; Türksat 4A 12034 V 27500, Digiturk için 230. kanal , D-Smart için 273. Kanalda yer almaktadır. Tele1 yayın akışı bilgilerine sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Tele 1 Youtube yayını da mevcuttur. Tele 1 TV Canlı izle, sitemizden 7 gün 24 saat izleyebilirsiniz.  Tele 1 Haber her saat başı gündemin nabzını tutarken, değişik konu ve programlarla Tele 1 fazla reklam almadan yayınlarına devam ediyor.  Tele 1 TV Canlı programları ile gündem yaratan bir tv kanalıdır. Kısaca programlarına bir göz atalım.

Tele 1 TV Programları

Gün Başlıyor

Gazeteci Yazar Can Ataklı’nın hafta içi her sabah Gün Başlıyor ile Tele 1 izleyicilerini selamlıyor. Programda gazete başlıklarından, günün önemli olayları Can Ataklı tarafından yorumlanıyor.

18 dakika

Duayen Gazeteci ve Prof. Dr. Emre Kongar ve Tele1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ ile birlikte günün haberlerini 18 dakikaya sığdırarak yorumluyor. 

5.Boyut

Merdan Yanardağ’ın hazırlayıp sunduğu günün önemli konu başlıklarını siyaset dünyasının ünlü isimleri ile yorumlayan program, her hafta Cuma günleri tele 1 tv canlı yayın ile izleyicileri ile buluşuyor. 

Ali Tezel’e Sorun

Tele 1 Canlı programlarından biri de Evren Özalkuş Moderatörlüğü’nde duayen Sosyal Güvenlik Müşaviri Ali Tezel’in izleyenlerin canlı bağlantı ile sgk, bağkur, emeklilik sorularını yanıtladığı programdır. Hafta içi her gün yayınlanan ve sevilen programda Ali Tezel, gelen soruları yanıtlayarak Tele 1 TV’nin izleme oranlarını yükseltiyor. 

Halk İçin Halk Adına

Televizyon programcısı Sedef Kabaş’ın hazırlayıp Sunduğu “Halk İçin Halk Adına” siyasetten ekonomiye halkı ilgilendiren başlıkları konunun uzmanlarına soruyor ve izleyicilere sunuyor. 

Çalışma Yaşamı

Hüseyin İrfan Fırat’ın Tele 1 Canlı olarak yayınlanan programı alışma Yaşamı her hafta farklı konu ve konuklarla çalışma yaşamının nabzını tutuyor. 

Hayatın Rengi

Ünlü gazeteci Tuluyhan Tekelioğlu’nun hazırlayıp sunduğu gündemi takip eden ve gündemdekilerin konuk olduğu program Hayatın Rengi, Tele 1 ekranının izleyicilerine hayatın renklerini farklı bir bakış açısıyla göstermeye çalışıyor. 

Sağlık Masası

Tele 1 İzle, Sağlık temalı programı Sağlık Masası’nda Beyin, Omurilik ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Gökhan Özçınar her hafta başka sağlık sorununu masaya yatırarak konunun uzmanlarına danışıyor. 

Arka Plan

Gazeteci Yazar Erol Mütercimler’in hazırlayıp sunduğu Arka Plan, Tele 1 izleyicilerine her hafta bir başka konu ve konuklarla bakış açısı kazandırıyor. 

Analiz

Tele 1 TV’nin vazgeçilmez programlarından biri olan Analiz, gazeteci yazar Mehmet Ali Güller’in derin araştırma ve analizleriyle her çarşamba 21.00’de Tele 1 ekranlarında yerini alıyor. 

Haberin İçinden

Deneyimli Gazeteci İsmail Dükel’in haberleri yorumladığı Haberin İçinden Tele 1 ekranlarında her gün izleyenleri ile buluşuyor. 

Tele1 Spor

Pazar akşamları spor  akşamlarıdır. Tele 1 Canlı yayınlanan spor programını duayen gazeteci Turgut Koloğlugil sunuyor, Süper Lig’i ve Türk futbolunda neler oluyor? Sorularına duayen gazeteciler Hayri Hiçler ve Atilla Türker yanıtlıyor. 

tele 1 canlı, tele 1 canlı yayın, tele 1 canlı izle, tele 1 canli, tele 1 tv canlı, tele 1 tv canlı izle, tele 1 tv canlı yayın, tele 1 canlı yayın izle, tele 1 tr canli yayin, youtube tele 1 canlı, tele 1 canli yayin, tele 1 tv canli, tele 1 canlı yayın izle kesintisiz, tele 1 canlı tv, tele 1 canlı youtube, tele 1 canli izle, tele 1 canlı izle kesintisiz, tele 1 tv canlı yayın youtube, canlı tele 1 izle, tele 1 canlı tv izle, tele 1 canlı yayın youtube, tele 1 canlı izle youtube, tele 1 canlı yayını, tele 1 izle canlı, www tele 1 tv com tr canli, tele 1 canli yayin izle, tele 1 tv canlı yayın izle, tele 1 canlı seyret, canlı tele 1, tele 1 canlı yayın seyret, tele 1 tv e canlı, tele 1 tv canli yayin, tele 1 can ataklı canlı, tele 1 canli yayin i̇zle, tele 1 canlı ızle, tele tv 1 canlı, tele 1 canlı,, tele 1 kesintisiz canlı yayın izle, tele 1 canlı yayın izle kesintisiz youtube, tele 1 canlı you tube, tele 1 canlı canlı, tele 1 canli yayin youtube, tele-1 canlı, tele 1 tv canlı izle youtube, canlı tele 1 tv izle, tele 1 kesintisiz canlı yayın, tele 1 canlı yayın haberler, canlı tv tele 1, www tele 1 tv .com canli yayin, tele 1 canlı kesintisiz izle