TLC

TLC Canlı İzle

Discovery Communications CNBC-e’yi satın aldıktan sonra Türkiye’deki kanal portföyünü ve reklam satışını arttırmak için Doğuş Medya Grubu ile stratejik çalışma yapılmaktadır. Doğuş Grubu’nun Discovery Communications ile ortaklığı ile Discovery Türkiye’deki tv kanal sayısını 4’e çıkarmıştır. TLC’nin reklam ve sponsorluk satışından sorumlu tek yetkili satış temsilcisi Doğuş Grubu’dur. 

TLC TV; 6 Kasım 2015 tarihinden itibaren Discovery Communications şirketi yönetiminde yayın yapmaktadır.  Yaşam tarzı ve reality şov programları başta olmak üzere genel temalı TLC yayın akışı bulunmaktadır. Discovery Communications TLC’yi CNBC-e alternatifi olarak dizayn etmiştir. Discovery Communications tarafından kurulan TLC Türkiye’de kurduğu ilk şifresiz kanaldır ve hem Türkçe hem de İngilizce yayın yapmaktadır.  Türkçe olarak yayınlanmayan birçok programı altyazı ile izleyicilere sunulmaktadır. 

TLC’nin Sevilen Türk Programları

TLC Türkiye, 2019 yılı itibariyle Türk yapımlarını da fazlalaştırdı. Bırak Ben Yapayım, Bu Ben Miyim, Temizlik Avcıları gibi yeni yapımlar oldukça dikkat çekti ve TLC TV izleyenlerini oldukça mutlu etti. Şimdi kısaca TLC canlı Türk yapımlarına bir göz atalım. 

Bırak Ben Yapayım

Evinizi yenilemek istiyorsunuz ama nereden başlayacağınızı mı bilmiyorsunuz? Bu yüzden de eşinizle bu yenilemeyi hep erteliyor musunuz? TLC’nin yeni programı “Bırak Ben Yapayım” Hakan Kütahya’nın hem yaratıcı fikirlerini hem de sıcak sunumu ile karşınızda oluyor. Ne dersiniz siz de fikirlerden yararlanıp evinizi yenilemek istemez misiniz? O zaman Çarşamba akşamları Bırak Ben Yapayım programını izlemeyi unutmayın. 

Bu Ben Miyim?

Op.Dr.Bülent Cihantimur , Doctor B olarak TLC ekranlarında “Bu Ben Miyim” isimli programı hazırlayıp sunuyor. Mağduriyet yaşamış değişik yaş ve cinsiyette olan hastasının estetik sorunlarına çözüm buluyor ve değişimine TLC izleyicileri şahit oluyor.   

Temizlik Avcıları

Yurtdışında oldukça ilgi çeken Temizlik Avcıları isimli programın Türk versiyonu da TLC ekranlarından izleyicileriyle buluşuyor.  Temizlik ve düzeni takıntı haline getiren Türk Temizlik Avcıları 3 kişilik ekibi, çok sıkıntılı olan evleri giriyor, mutfaktan, banyoya dip temel temizliğe girişiyor ve ev sahiplerine tertemiz bir ev teslim ediyorlar.  

Sevil Atasoy ile People Dergisi Araştırıyor

Prof. Dr. Sevil Atasoy, Uluslararası tecrübesi ve bilinirliğini bu kez de People Dergisi ile birlikte ortaya koyuyor. Kriminal alandaki tecrübesini cinayet ve kayıp  şahıslarla ilgili canlandırma programıyla birlikte seyircilere aktarıyor. 

TLC’nin Yabancı Reality Şov ve Programları

TLC Vikings başta olmak üzere2015 yılından bu yana birçok dünyaca sevilen yabancı diziler TLC ekranlarına konuk olmuştur. Fear Walking Dead’de bir dönem Türk seyircileri ile TLC ekranlarından buluşmuştur. TLC programları yaşam konularını irdeleyen ve birçok değişik konu üzerine kurulmuş programlardır. Arama motorlarına TLC izle yazdığınızda en çok çıkan yabancı programlara da bir göz atalım.  

Long Island Medyumu

Long İsland Newyork’ta yaşayan evli ve iki çocuk annesi Theresa Caputo, ilk bakışta normal bir ev hanımı gibi görünse de aslında çok özel bir yeteneği bulunuyor. Theresa Caputo ruhlarla konuşabilmesi sayesinde insanların kaybettikleri yakınlarıyla iletişim kurmalarını ve bazen de vedalaşmalarını sağlıyor.

Kalabalık Aile

Adam ve Danielle Busby’nin 2015 yılının Nisan ayında beşizleri dünyaya gelir. Beşizler ile birlikte bir gecede hayatları değişen 8 kişilik büyük ailenin yaşadıklarına TLC’de yayınlanan “Kalabalık Aile” isimli programı ile şahit olmak istemez misiniz?

Ağır Yaşamlar

TLC Ağır Yaşamlar, Dr. Nowzaradan’ın himayesine giren obezite hastalarının yaşadıklarını konu alan programda 270 kilonun üstündeki kişilerin zayıflama yolculuğunu anlatıyor. Her bölüm 200’ün üzerinde kiloya sahip olanların hem duygusal hem fiziksel mücadelesine ve Dr. Nowzaradan’ın onlar için inşa ettiği sağlıklı yaşama nasıl evrelerden geçerek ulaştıklarına tanık olacaksınız. 

Hayalimdeki Ev

Chip ve Joanna Gaines Amerika’da tanınan Emlak ve renovasyon uzmanlarıdır. Karı koca Gaines’ler; tamire muhtaç ancak konumu iyi olan evleri alarak harikalar yaratıyor. TLC Hayalimdeki Ev programında, yaratıcılığın pik yaptığı bu evlerin geçirdiği değişime inanamayacaksınız.

Yiyecek Fabrikası Amerika

Yiyecek ve içeceklerin üretim aşamalarını merak ediyor musunuz? Şekerden, cipse, ketçaptan donuta kadar Amerika’da fabrikalarda üretilen ürünlerin tüm aşamaları bu programda TLC ekranlarından izleyicilere ulaşıyor.  

Gelinliğe Evet De

Damat seçmek mi gelinlik seçmek mi daha zordur? Her genç kızın rüyası gelinliktir. Hayallerindeki gelinliği arayan genç kızların gelinlik seçerken yaşadıkları kararsızlıkları, Randy Fenoli’nin uzmanlığı ile halledilir. TLC ekranlarında yayınlanan “Gelinliğe evet de” programı genç kızlara yeni gelinlik modelleri hakkında da rehber oluyor. 

Doktor Çıbanım

Youtube ve Instagram videoları 2 milyardan fazla izlenen sosyal medya fenomeni olan Sandra Lee’nin hazırladığı program Doktor Çıbanım, TLC ekranlarında her bölümde farklı bir cilt rahatsızlığı ele alınıyor ve tedaviden sonraki görüntüleri paylaşılıyor. 

Pasta Savaşları

Birbirinden yaratıcı ve güzel pastaları hele bir yarışma ile belirli bir sürede yapılmasına şahit olmak ister misiniz?  TLC canlı izle “Pasta Savaşları” değişik konseptlerde yapılan pastalar ve değişik uygulanan krema ve dolgularla fikir de veriyor.  

Bu Nasıl Otel?

Bu Nasıl Otel programı TLC’nin sevilen programlarından biridir. Eski ve kötü otelleri konseptlerini yenileyen ve dünyada bu konuda fenomen olan Anthony Melchiorri’nin sunumu ile  “Bu Nasıl Otel?” sadece Amerika değil, tüm dünya ülkelerindeki otellere gidiyor ve bizlere aktarıyor.