TRT Belgesel

TRT BELGESEL Canlı İzle

Türkiye’nin yayın kuruluşu olan TRT’nin katkılarıyla hayata geçen TRT BELGESEL yayın hayatına 17 Ekim 2009 tarihinde başlamıştır. TRT BELGESEL diğer belgesel kanallarının aksine oldukça fazla içeriğe sahip bir kanal olmuş durumda. Gün boyu sıkılmadan izleyeceğiniz bir belgesel kanalı. 

Genel olarak belgesel kanalları hayvan belgeselleri yoğunluklu olur ancak TRT BELGESEL de hem hayvan belgeselleri bunun yanında farklı farklı coğrafyalardan bilgi alabileceğiniz farklı kültürdeki insanları tanıyabileceğiniz birçok program bulunmakta. Program çeşitliliğinin bu denli fazla olması kanalın izlenim sayısının epey yüksek olmasına sebep oluyor. TRT BELGESEL kanalı bu başarılı yayıncılık hayatı ile daha köklü belgesel kanallarının yanında epey fark yaratıyor.

TRT BELGESEL hizmet binası Ankara’da bulunuyor. Genel olarak TRT bünyesinde hizmet verdiği için kanal hakkında bütün işlemler TRT tarafından yapılıyor. 

Yayında Olan Programlar

TRT BELGESEL izleyicilere oldukça çeşitli programlar sunmakta. Kanalda bulunan programlar oldukça popüler ve ilgi çekici oluyor. Kanal daima izleyicilerin isteklerine göre hizmet vermekte. Yayın politikalarında kanal ile birlikte insanı ve tarihi keşfetmek bulunuyor. Çeşitli programlar sayesinde izleyiciler hem farklı kültürdeki ve farklı coğrafyalardaki insanların hayatlarına tanık oluyor hem de tarih konulu programlar ile birlikte tarihi daha yakından be doğru biçimde tanıyorlar. Üstelik tarihi programlarda geçmişteki olayların canlandırılmaları yapılarak olaylar daha kolay anlaşılıyor. Bu tarz programların yanında hayvanlar alemine de oldukça fazla değiniliyor programlarda. Farklı hayvan türlerinin yaşamlarından kesitler paylaşılan programlar izleyiciler tarafından oldukça fazla ilgi görüyor.

TRT BELGESEL kanalında genel belgesel kanallarının dışında yiyecek ile ilgili programlar da bulunuyor. Yiyeceğin soframıza kadar gelen süreçte geçtiği işlemlerin olduğu programların yanında yemek yapılışı ile ilgili programlar da bulunuyor.

Yayın Hayatı Boyunca TRT BELGESEL

Yaklaşık 10 senedir yayında olan program sıradan belgesel kanallarına göre daha farklı bir yol izleyerek daha çok izleyiciye hitap eden programlar sunmakta. Kanal yöneticileri bu zamana kadar kanal yayınında sorun yaşanmaması için oldukça büyük çaba harcıyor. Yakın zamanda HD yayına da geçen kanal izleyicileri oldukça kaliteli hizmet vermekte.

TRT BELGESEL kanalının en önemli özelliklerinden birisi sadece Türkiye çapında programlar yayınlamaması. Kanal sadece Türkiye değil dünya çapında da oldukça fazla program yayınlamakta. Yayınladıkları programlar sayesinde farklı kültürlerdeki insanların hayatlarını farklı coğrafyadaki insanlara izletme şansı veriyorlar. Yayın hayatı boyunca TRT BELGESEL daima politikalarına uyarak insanların bilgilerine bilgi katarak genel kültür anlamında gelişimine de kolaylık sağlıyor.

TRT BELGESEL Kurucusu

TRT BELGESEL kanalı TRT Kurumu tarafından yayına başlamıştır. 2009 yılında yayına başlaması ile birlikte ülkedeki yerli en iyi belgesel kanalı konumundadır. Dünya genelinde yaygın olan belgesel kanalları seviyesine kısa zamanda ulaşmıştır. Kanal yayını bünyesinde çalışan yetkililer sayesinde her zaman en iyi şekilde hizmet vererek izleyicileri memnun bırakıyor.

TRT BELGESEL kanalı özellikle doğa ve yaşamı seven izleyici kitlesine hitap ettiği için hayvan belgeselleri ve doğada hayatta kalma belgeselleri gibi içeriklere ağırlık vermektedirler. Kanalın bünyesinde bulunan yönetmen ve diğer teknik ekibin kendi imkânları ile çektiği belgesellerin yayınlanması ile de TRT BELGESEL kanalının özgün içerikleri ortaya çıkmaktadır. Ulusal bir kanal olmakla birlikte arkalarında ciddi bir desteğin olması kanalın çok daha fazla gelişmesini ve bununla birlikte geniş bir izleyici kitlesine ulaşmasını sağlamaktadır. TRT BELGESEL kanalının diğer belgesel kanallarından farklı olarak kendi belgesellerini de oluşturması onu hep farklı kılmaktadır. Böylece her kitleye hitap edebilecek konuma gelmektedirler.