TRT Çocuk

TRT ÇOCUK CANLI İZLE

TRT ÇOCUK Türkiye’de çocuk programlarını yayına popüler bir kanaldır. İlk olarak 24 Ekim 2008 de deneme yayını yaparak yayın hayatına başlayan kanal 1 Kasım 2008 tarihinden itibaren sürekli yayına geçmiştir. Türkiye de çocuk programları konusunda oldukça başarılı olan kanal zaman içerisinde izleyici sayısında oldukça artış yaşamıştır. Dönemin popüler programlarını yayınlayan kanal izleyiciler tarafından sürekli ilgi görmüştür. TRT ÇOCUK yayınladığı programlar ile hem çocuklara hem de yetişkinlere izleme fırsatı sunmuştur. Yayınlanan programların yaratıcı ve sürükleyici olması her kitlenin izleyebilmesine sebep oluyor. Yaşı büyük olanlar çizgi film izleme konusunda çok istekli olmasa da TRT ÇOCUK kanalında yayınlanan programlar her yaştan insanı izlemeye teşvik ettiği için yaş fark etmeksizin izleyici kitlesi sürekli artıyor.

Yayında Olan Programlar

TRT ÇOCUK kanalı izleyicilerine daima kesintisiz ve kaliteli yayın vermekte. Kaliteli olmasının yanında oldukça çeşitli ve fazla programının olması başarısının kaynaklarından oluyor. Çocuk programları konusunda oldukça etkili içerikler bulunduran kanal küçük yaştaki izleyicilerine oldukça bilgilendirici programlar sunmakta. Küçük yaştan beri izleyenlerin gelişimine oldukça katkıda bulunan kanal ebeveynler tarafından da oldukça ilgi görüyor. Çocuklara günlük yaşantısından yana da oldukça bilgi veren kanal programları çocukların hayal dünyasının gelişiminde de oldukça etkilidir. Çocukların yanında yayınlanan programlar gençlerin de oldukça ilgisini çekiyor. Kanalda animasyon tarzı programların da olması izleyici kitlesinin artmasına katkıda bulunuyor. 

Yayın Hayatı Boyunca TRT ÇOCUK

Yaklaşık 11 senelik geçmişe sahip olan TRT ÇOCUK programlarının kalitesinden ötürü diğer kanallardan ayrılıyor. Her konuda çok daha iyi ve tecrübeli bir kadroya sahip olan kanal sıradan kanal olmak yerine oldukça popüler bir kanal durumunda. Kanalda yayınlanan programlar titizlikle hazırlandığı için izleyiciyi yormadan sürükleyici bir biçimde ekrana kitlemektedir.

TRT ÇOCUK yayınladığı programlar sayesinde sadece Türkiye’de değil ülke dışında da izlenen kanal haline gelmiştir. Ülke dışında da yayın yapan kanalın farklı dil destekleri de bulunmaktadır. Bu sebeple kanal istenildiği dilde izlenebilir. Yabancı dil desteğinin olması kanalının uluslararası düzeyde olmasının sebeplerinden oluyor.

Yayın hayatı boyunca kaliteli hizmet veren kanal kurulduğu zamandan bu yana hep izleyici odaklı yayınlar yaparak izleyicilerine değer verdiğini her zaman göstermiştir. Yayına başladıktan bir süre sonra yüksek kaliteli HD yayına geçen kanal izleyicilerin programları daha net bir şekilde izlemesine yardımcı olmuştur.

Diğer Çocuk Kanallarından Farkı

TRT ÇOCUK kanalının diğer çocuk kanallarından en belirgin farkı tamamen özgün içerikler ile izleyicileri ile buluşmasıdır. Kendi altyapısı üzerinde oluşturdukları çizgi filmler her yaştan kişinin izleyebileceği bir yayın kuşağı sunmaktadırlar. Diğer çocuk kanallarında sıkça karşılaşılan yabancı çizgi filmlerin Türkçeye çevrilmesi ve yayınlanması gibi sıradan uğraşlarla yetinmeyip kendi kültürümüze uygun çocuk içerikleri de oluşturmaktadırlar. 

TRT ÇOCUK kanalında bulunan çeşitli grafik tasarımcıları, yönetmenler, ses sanatçıları ve daha birçok kişinin bulunduğu bu tecrübeli ekip uzun yıllardır çocuk içerikleri konusunda ileri düzeyde bir bilgi birikimi elde etmişlerdir. Ülkemizde çocuk kanalı denildiğinde akla ilk TRT ÇOCUK kanalının gelmesi de buna bağlı olarak gelişmiştir. Kaliteli ve özgün çizgi filmler ile profesyonel çalışmaların insanların aklında kalması geniş bir izleyici kitlesine ulaşmasını sağlamıştır. Yayın hayatlarına başladıkları günden beri oldukça fazla rating değerleri almaktadırlar. Böylece elde edilen gelirin yüksek olması sonrasında ortaya çıkacak olan içerikleri de etkileyeceği için yeni işlerinde çok daha başarılı olmaktadırlar. TRT ÇOCUK televizyon kanalı günümüzde çocukların vazgeçilmez bir kanalı haline gelmiştir.