TRT SPOR CANLI

Futbol, voleybol, basketbol, ve olimpiyat karşılaşmaları, spor programları, maç özetleri, spor haberleri, transfer haberleri ve daha fazlası! Kısaca Dünya ve Türkiye’de spora dair ne varsa hepsi bu kanalda. TRT Spor canlı izlemek için en doğru adrestesiniz.

TRT Spor Canlı İzle

 TRT hepimizin bildiği üzere Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin resmi kanalıdır ve vergilerimizle finanse edilmektedir. TRT Spor ise TRT kanalları ve radyo grubunun spor kanalıdır.

TRT aslında ilk olarak spor yayınlarına yine grubun bir kanalı olan TRT 3 kanalında başlamıştır ancak artan ilgi ve talepler üzerine bir spor kanalı kurma kararı alınmıştır ve ilk olarak TRT Spor kanalı 2011 yılında kurulmuştur. Spor yayınlarının TRT spor kanalına geçmesinin ardıdan ise TRT 3 kanalı başka bir formata evrilmiştir.

Bu kanalda diğer tüm TRT kanalları gibi Ankara’daki merkez stüdyolarından yayın yapmaktadır.

TRT Spor Canlı Yayın
TRT Spor Canlı Yayın

TRT Spor Yayın Akışı ve İçeriği

Kanal bütün spor branşlarına yayın akşında yer verse de esas odak noktası ülkemizde de çok sevilen futboldur. Her hafta Spor Toto Süper Ligi‘ndeki maçların ardından mücadelelerin özetlerinin yayınlandığı ve yorumlandığı zengin futbol programları yayınlanır. Genellikle Ersin Düzen’in hazırlayıp sunduğu futbol programlarında Ali Ece, Metin Tekin Zeki Önder Özen gibi futbolun duayen isimleri zaman zaman katılmakta ve değerli yorumlarda bulunmaktadır.

Uluslararası maçlarda ise Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa ligi maçları da duruma göre kanalda kendine yer bulmaktadır. Bunun dışında uluslararası turnuvalar, FIFA maçları, Dünya Kupası maçları, Avrupa Kupası maçları ve daha birçok futbol etkinliğini TRT Spor yayın akışında bulabilirsiniz.

Futbol dışında da birçok branşı ve karşılaşmaları canlı yayınlayan TRT Spor‘da özellikle olimpiyat oyunları yüksek reytingelre ulaşmaktadır. TRT Spor’un yayınladığı önemli bir diğer turnuva ise Kadınlar Basketbol Süper Ligi’dir. Kanal sadece kadınlar basketbol ligini yayınlasa da basketbol ve basketbol gündemi de kanalda kendine oldukça sık yer bulmaktadır.
Bunun dışında Efeler ligi ve İtalya kupası karşılaşmaları da anlık olarak TRT spor ekranlarından aktarılır.

Sezon sonları ve turnuvaların olmadığı zamanlarda ise sezonda oynanan heyecanlı maç özetleri ve son dakika transfer haberlerini yayınlayan kanalda ara sırada TBMM TV olarak kullanılmaktadır. HD yayına ise 2014 yılının Aralık ayında başlamıştır. Logosu zaman zaman değişse de son hali yukarıda gördüğünüz şekildedir.

Kendine hem uyduda hem de diğer platformda yer bulan kanalı sitemizden de izleyebilmektesiniz. Uydudan TRT Spor canlı yayını izlemek istediğnizde ise alıcınızı TÜRKSAT 3A uydusunun 11054 V 30000 3/4 frekansına ya da Eutelsat 7A 10762 V 30000 5/6 frekansına ayarlamaınız gerekmektedir. Ayrıca Dsmart 86. kanal ve Digitürk 86. kanaldan da TRT Spor HD olarak izlenebilir.

TRT Spor Twitter Hesabı

trt spor izle, trt spor yayın akışı, trt spor canlı izle, trt spor canli, trt 1 spor, trt spor maç özetleri