TV 100

TV100

Balıkesir’de, 2014 yılında, Balıkesir Sanayi Odası eski Başkanı İsmail Uğur tarafından kurulan Karesi TV, el değiştirerek ve merkezini Balıkesir’den İstanbul’a taşıyarak TV100 ismiyle yayın hayatına başladı. Balıkesir Karesi TV iken şehre uydudan yayın yapan kanal artık ulusal kanal olarak yayın yapacak. TV100 kimin? Sorusunun cevabına gelince TV100’ün yeni sahibi ise medya dünyasının yakından bir isim Necat Gülseven. Şarkıcı Ebru Yaşar’ın eşi olan Necat Gülseven, 3N Medya şirketi üzerinden TV100’ü yönetecek.

Uzun yıllar Balıkesirlilere yayın yapan ve Balıkesir’le ilgili haberleri ilk ağızdan aktaran TV100, özellikle gurbetteki Balıkesirlilerin yakından takip ettiği televizyon kanalıydı.

Yeni Kanal TV100

2018 Eylül’de satışı gerçekleşen TV100, yeni yapılanmasıyla İstanbul merkezli bir TV kanalı oldu.

2019 yılının başlarında Türkiye’nin sevilen radyo kanallarından biri olan Show Radyo ve Radyo Viva’yı satın alan Necat Gülseven’in yeni hamlesi de  Balıkesir’in 2014 yılında yayın hayatına başlayan Karesi TV’yi satın almak oldu.  TV100’ün bünyesinde yer aldığı 3N Medya Grup aynı zamanda Bizim Ev TV, Yeni Birlik Gazetesi, 3N İnşaat, Gülseven A.Ş., 3N organizasyon firmaları  da bulunuyor..

2019 Mayıs ayında İstanbul Profilo Alışveriş Merkezi’ndeki yeni merkezinde yayına başlayan TV100 haber kanalı ağırlıklı bir kanal olarak tasarlandı. Daha önce başka kanallardan yüzlerine aşina olduğunuz haber spikerleri Emre Buga, Ahu Özyurt, Murat Güloğlu, Metehan Demir gibi ünlü spikerlerin haber sunumlarına TV100’de rastlayabilirsiniz. Uzun bir aradan sonra tekrar TV100 Canlı ile ekranlara dönen Okan Bayülgen, Uykusuzlar Kulübü isimli gece programı ile tekrar sevenleriyle buluşuyor. TV100 İzle Seren Serengil ve Cengiz Semercioğlu  ile de anlaşarak sabah magazin programlarını bu ikiliye teslim etti.  Hafta içi her sabah 09.00 – 11.00 saatleri arasında Cengiz Semercioğlu ve Seren Serengil “Duymadık Demeyin” isimli programla seyircilerin karşısında olacak.

TV100’ün Programları

Fox TV’den tanıdığınız ekran yüzü Murat Güloğlu ile sabahın erken saatlerinde haber keyfi yapacağınız TV100’de, gün boyu haber akışları an be an sizlere aktarılıyor.

TV100 ile anlaşan Okan Bayülgen, cuma ve cumartesi akşamlarını iki farklı programı ile dolduruyor. Cuma geceleri  Muhabbet Kralı ile saat 23.00’te ekranlarda olan TV100 Okan Bayülgen Cumartesi günü yine aynı saatte başlayan Uykusuzlar Kulübü ile adından sıkça bahsettirecek gibi gözüküyor.

Sevilen Haber Spikerlerinden Emre Buga’da TV100’de ekranlara her gün saat:16.00’da gelecek olan Güne Bakış ile günü değerlendiriyor.

Tarihten, ekonomiye, haber tartışma programlarından, spor programlarına kadar geniş bir yelpazede yayın yapan TV100’de, Prof. Dr. Çağrı Erhan da “Tarihin Parladığı Anlar” isimli programıyla her Cumartesi 21.00’de TV100 ekranlarında evlerinize konuk olacak.

Hafta sonlarının değişmez yapımları magazin programı TV100’de, “magazin hattı” ismiyle ekranlara geliyor.  TV100’de “Magazin Hattı” programını ekranın yeni yüzü, Mehmet Ali Erbil’in kızı Yasmin Erbil sunuyor. TV100 Canlı izle Saat:09.00’da yayına giren “Magazin Hattı”nda ünlü isimlerle röportajlar, haberler, kim nerede nasıl eğleniyor, ekranlarınızda olacak.

Kanal D’den tanıdığınız spor spikeri Emre Tilev’de TV100 yayın akışı içerisinde yeni programı “Taraflı” ile ekranlarınıza konuk olacak. Alen Markaryan – Oğuz Altay – Yücel Aslan gibi 3 büyüklerin tribün liderlerinin katılımı ile değişik bir formatta spor programı ekranlarda oluyor.  Maç analizlerinden, güne ve gündeme ilişkin bilgilendirmelere, analizlere kadar birçok ayrıntıyı bu programda bulabilirsiniz. İnteraktif bir program olan “Taraflı” da sosyal medyadan gelen sorular da cevaplanıyor. Her Pazar akşamı 23.00’te yayına girecek olan “Taraflı” taraftarın sesi olmayı hedefliyor.

TV100’de ekonomist Prof. Dr. Emre Alkin, Nazlı Bolak ile birlikte “Parasal” adlı programla ekranlarda olurken, yatırım için en uygun araçlar, tasarruf yapmanın püf noktaları gibi konularda izleyiciye öneriler de sunacak.

TV100 canlı yayın programları Ceren Akdağ ile Parantez, Ahu Özyurt ile Şimdi Konuşalım, Metehan Demir’in Salı Konukları, sohbet programları Hilal Ergenekon ile Yarından Önce, Özay Şendir ile İnce Ayar, kültür sanat programı Seyir Dünyası  TV100’ün diğer önemli programları arasında yer alıyor.

Yayın hayatına başladığı Mayıs ayından bugüne kadar YouTube’da kısa sürede dikkat çekici bir yükselişe imza atan TV100, kısa sürede 100 bin abone sayısını geçti. Youtube’da da program tekrarlarını yayınlayan TV100 bugün itibariyle abone sayısı 300 binin üzerine çıkardı. Bu sayede TV 100 YouTube Gümüş Plaket ödülünün sahibi de olmuştur.