TV 8

TV 8 Canlı İzle

Son yılların en iyi çıkış yapan TV Kanalı hangi derseniz TV8 olduğu herkes söyleyebilir. Kuruluş yıllarındaki çizgisini bir kenara bırakan ve son sahibi Acun Ilıcalı’nın çizgisiyle renklenen TV8 aslında 1999 yılında kurulmuştur. 2013 yılında ise Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Acunn Medya tarafından satın alınmıştır. Şimdi öncelikle TV8’in şimdiye kadar geçirdiği aşamalara ve bugüne gelişine bir göz atalım.  

TV8’in Kuruluşu

TV8, son yıllarda yakaladığı çıkış düşünüldüğünde yeni kurulmuş bir kanal olarak düşünülebilir. Ancak kanal, 1999 yılında MNG  Holding’in sahibi Mehmet Nazif Günal tarafından kurulmuştur. 

MNG Holding’in 1999 yılında hayata geçirdiği TV8’in kuruluş amacı bir haber kanalı olarak yayın yapmaktı. Ve satıldığı ana kadar TV8 bu ölçüde yayın hayatına devam etti.  Medya Dünyası’nın yenilikçi ismi Acun Ilıcalı medya patronluğuna ise TV8’i alarak soyundu. Tarihler 2013 yılını gösterdiğinde artık TV8 ile  Acun Ilıcalı TV patronu statüsüne geçmişti. 

TV8’in kurucusu MNG Holding Sahibi Mehmet Nazif Ünal Kimdir?

TV8’e döndüğümüzde ise, geçmişi 2000’li yılların başında başlayan köklü bir kanal olduğunu görmemiz mümkün… TV8’nin şimdiki yayın akışı ile TV 8 arasında oldukça büyük farklar vardı.  MNG Holding’in  TV8 sahibi Medya Grubu; TV8’i bir haber kanalı olarak kurmuştu. Popüler olmasa bile belli bir izleyici kitlesine sahip orta halli bir kanal olarak yayın hayatına devam etti. En çok akılda kalan programları arasında Telegol programını sayabiliriz.  

TV8 Şu an Kime Ait?

Artık hemen hemen her gün yeni bir özelliğini öğrendiğimiz Acun Ilıcalı’nın sihirli elleri TV8’ e değdikten sonra TV8 programları ve renkli içerikleri ile ön plana çıkmaya başlamıştır. Acun Ilıcalı TV8’i 2013 yılında MNG Holding’ten alsa da yayın hayatının başlama tarihi 2017 Nisan ayı olarak bilinmektedir.2013 yılında Acun Ilıcalı tek başına TV8 aldıktan sonra 2015 yılında Doğuş Yayın Grubu kanalın % 30’luk hissesini satın alarak Acun Ilıcalı’ya ortak olmuştur.

Bu işin mutfağında yetişen Acun Ilıcalı sırasıyla farklı kanallarda, muhabirlikten sunuculuğa ve program yapımcılığına kadar birçok bölümde çalışmıştır. Bu anlamda örnek bir isim olarak karşımıza çıkmaktadır. Haber kanalıyken satın aldığı kanalı bir eğlence kanalı haline getiren Acun Ilıcalı, spor ve eğlence dışında yayın akışında program bulunmamasını sağlamıştır. TV8 kadrosu ve vizyonu bu misyona göre tekrar düzenlenmiştir. Acun Ilıcalı’nın bu konudaki iddiası ile o kdar belirgindir ki, haber kanalı olarak satın aldığı TV8 de ana haber bülteni bile bulunmamaktadır.  TV8 günümüz şartlarında; Türkiye başta olmak üzere KKTC,  Azerbaycan ve İran sahasında yayın hayatını sürdürmektedir. TV8 aynı zamanda Digitürk platformu üzerinde HD yayın yapmaktadır. İtalya Kupası, İspanya Kral Kupası ve NBA maçlarının yayın haklarını alarak işe başlayan Acun Ilıcalı, özellikle spor konusunda pek çok ilke imza atmıştır.   

TV8 Eski ve Yeni Programları

Acun Ilıcalı’nın TV8’i almasından sonra programlar daha çok canlı yayınlara, yarışma programlarına ve talk showlara dönüşmüştür. Yemekteyiz, Yetenek Sizsiniz, Survivor Türkiye, MasterChef Türkiye gibi yarışma programları yeni nesilin en çok izlediği programların başında gelmektedir. 

3 Adam, Eser Yenenler Show gibi talk show programları, komediyi sevenler için değişmez programlar arasına girmiştir. Seda Sayan ile Yemekteyiz, MasterChef Türkiye gündüz kuşağının sevilen programları arasındadır. Oynat Bakalım gibi sosyal medya içeriklerinin yer aldığı program, Gülse Birsel’in yazdığı Jet Sosyete gibi diziler TV8’in mihenk taşları olmuştur. Bol Eğlenceli yarışma programları O Ses Türkiye, Yetenek Sizsiniz gibi programlar ise Türk halkının vazgeçemediği programlar arasındadır. 

tv 8 canlı, tv 8 canlı izle, tv 8 canli, tv 8 canli izle, tv 8 canlı yayın, canlı tv 8, tv 8 canli yayin, tv 8 canlı masterchef, canlı tv 8 izle, canli tv 8, tv 8 canlı yayın izle, tv 8 canlı ızle, canli tv 8 izle, tv 8 canli i̇zle, canlı yayın tv 8, tv 8 canlı kesintisiz, tv 8 izle canlı, tv 8 canli yayin izle, tv 8 canli izle kesintisiz, canli tv 8 i̇zle, tv 8 canlı izle kesintisiz, tv 8 canlı izle kesintisiz hd, 8 tv canlı, canlı tv tv 8, tv 8 canlı tv, tv 8 canlı izlle, tv 8 canlı hd, 8 tv canlı izle, tv 8 canlı kesintisiz izle, tv 8 canli tv, tv 8 canlı yayın izle kesintisiz, tv 8 canli izle hd, tv 8 canli yayın, canli yayin tv 8, tv 8 izle canli, tv 8 yayın akışı canlı izle, canlı tv izle tv 8, tv 8 hd canlı, tv 8 canli kesintisiz izle, 8 tv canlı yayın, kanal 8 tv canlı, tv 8 canlı yayın kesintisiz, tv 8 canlı hd izle