Yabancı TV İzle

TRT World

TRT World

TRT World Canlı TV

TRT Arapça

TRT Arapça

TRT Arapça Canlı TV

altyn asyr

altyn asyr

Altyn Asyr Canlı TV

ARB TV

ARB TV

ARB TV Canlı TV

Yabancı Kanallar

Türkiye’de yabancı kanalları seyretmek isterseniz öncelikle uydu anteniniz olması gerekmektedir. Türksat 2A / 3A / 4A (42° Doğu) uydularına sahip olan bir alıcınızın olması yabancı kanallar listesi ayrıcalığına sahip olmanız demektir. Uydunun size sağladığı şifreli ve şifresiz yabancı ülke kanalları da yayın yapmaktadır. Yabancı Tv kanalları,  Tivibu, Digitürk, D-Smart gibi dijital platformlardadır; bazıları ise tek başına şifresiz olarak yayın yapar. Uydularımız çekim alanlarında genellikle yakın ülkeler, Rusya, Gürcistan ve Yunanistan gibi diğer ülkelerin kanalları bulunmaktadır.

Türksat 42e Ayarları Nasıl Yapılır?

Yabancı kanallar izle, sitemizden istediğiniz gün ve saatte yapabileceğiniz bir aktivitedir. Ancak Türksat uyduları ile ilgili ayrıntılı bilgi vermek gerekirse, Türksat’ın uydularının 42 derece doğu boylamında yer aldığını belirtmemiz gerekir. Türksat’ın aynı zamanda data ve feed aktarımı yapmak üzere kullanılan iki uydusu daha vardır. Ve onlar da doğu boylamında 31 ve 50 derecede yer almaktadır. Hepimizin balkon ve çatılarında yer alan uydu antenlerimiz 42 derece doğuya göre ayarlanmıştır.  Türkiye’nin 3 adet uydusu uzayda bulunmaktadır. Bunlar Türksat 2A, 3A ve 4A uydularıdır. Türksat 2A uydusu, yakında devreden çıkacak olup Türksat yayınları 3A ve 4A üzerinden devam edecektir.

Türkiye’nin Uydu Tarihçesi

Türksat 1A, bizim ilk uydumuzdur. 24 Ocak 1994 tarihinde fırlatılmış olan Türksat 1A uydusu talihsizlik yaşamıştır. Fırlatma sorasında roketin patlaması sonucu başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Ancak bu konuda hükümetimiz çalışmalarını sürdürmüş ve ikinci uydumuzu 10 Ağustos 1994 tarihinde Türksat 1B ismiyle fırlatılmıştır. 31.3 derece doğu boylamında  yer alan Türksat 1B, Aralık 2005’e kadar hizmet vermiştir. Daha sonra atılan Türksat 1C isimli uydumuz ise 2010 Eylül ayına kadar hizmetimizde kalmıştır. 10 Ocak 2001’de dördüncü uydumuz Türksat 2A fırlatılarak hizmetine devam etmektedir.

Türksat 2A Kapsama Alanı

Aktif olan Türksat 3A uydumuz, 2008 Haziran’ın 13’ünde uzaya fırlatılarak hizmete sokulmuştur.

Türksat 3A Kapsama Alanı

Son uydumuz olan Türksat 4A Kazakistan’ın Baykonur Uzay Üssü’nden 2014 yılının Şubat ayında  proton roketiyle uzaya gönderilerek hizmet vermeye başlamıştır.

Türksat 4A Kapsama Alanı

Türksat Uydularımızdan yayın yapan 150’ye yakın radyo kanalı, 600’den fazla televizyon kanalı bulunmaktadır. Bu kanallardan 100 tanesi HD yüksek çözünürlük kalitesinde yayın yapmaktadır. Uydularda yayın yapan kanallarda şifresiz kanalların yanı sıra Digiturk, D-Smart, Tivibu Uydu ve Filbox platformlarının şifreli kanalları da vardır.

Tivibu Yabancı Kanalları

Tivibu ücretli bir platform olarak hizmet vermekte ve birçok yabancı kanalı da bünyesinde bulunmaktadır. Bu kanallar arasında Fransa’nın önemli kanalları France 24, TV5 Monde gibi kanallar, Japonya’nın önemli kanalı NHK gibi birçok kanal bulunmaktadır.

Digitürk Yabancı Kanalları

Digitürk de Tivibu gibi ücretli platformlardan biridir. Digitürk’te, İtalya Rai Uno, Almanya Prosieben, Fransa TV5 Monde gibi birçok kanal bulunmaktadır. Aynı zamanda yabancı tv kanallar canlı yayınları açısından oldukça keyifli zaman geçirmeniz mümkündür.

D Smart Yabancı Kanalları

D Smart yabancı kanalları da Tivibu, Digiturk gibi ücretli yayın yapan platform olduğundan üyelik ile izlenebilmektedir. Japonya’dan, Fransa’ya, Cezayir’den Suudi Arabistan’a kadar birçok kanal D Smart Yabancı kanallar listesinde bulunmaktadır. 

Yabancı Genel ve Tematik Kanallar

Yabancı tematik ve genel yayın yapan kanalları seyretmek genellikle platformlara üye olarak mümkündür. Ancak birçok tematik yabancı kanala uydu anteni sayesinde seyretmek mümkündür. CNBC-E , BBC World gibi haber kanalları, National Geography gibi belgesel kanalları, Woman TV, Fashion Tv gibi kadın temalı kanalları uydu sayesinde seyretmek mümkündür.  Sadece dizi yayını yapan, sadece film yayını yapan yabancı kanallar da mevcuttur.

İstediğiniz kanalı 7 gün yirmi dört saat sitemizden kesintisiz olarak izleyebilirsiniz.

Türksat 2A / Türksat 3A / Türksat 4A uydusunda yayın yapan yabancı kanallar:

E! Entertainment HD

Fashion TV HD

Trace Urban HD

BBC World News HD

NBA TV HD

ELTR

Iberia TV

English Club TV HD

RTL Deutschland

CNN International Europe HD

Fox Sports HD Turkey

NHK World TV

Türkmeneli TV HD

Rah-e-Farda TV

Al Jazeera English

Al Jazeera Channel

RTR Planeta

Rossiya 24

Al Quran Al Kareem TV

Al Sunnah Al Nabawiyah TV